Чи не потрібно обмежити гемблінг на передовій, за словами Вікторії Закревської?

Вікторія Закревська: Про гемблінг на передовій. Чи не потрібно обмежити?  Українські Новини

Home » Чи не потрібно обмежити гемблінг на передовій, за словами Вікторії Закревської?
Чи не потрібно обмежити гемблінг на передовій, за словами Вікторії Закревської?

Чи потрібно реагувати на гемблінг серед військовослужбовців у зоні бойових дій?

Тема для дискусії може здатися незвичайною: чи потрібно реагувати на гемблінг серед військовослужбовців у зоні бойових дій, «на передку»? Юридично держава не може перешкоджати бажанню громадянина України грати в азартні ігри будь-де, зокрема і на передовій. А громадянин має право використовувати свій вільний час, як він хоче.

Однак момент, в якому зараз перебуває наша країна, вимагає більшої уваги до теми онлайн-доступу до казино, покеру, ставок із мобільних пристроїв тощо для тих, хто одягнув військову форму. Очевидно, навіть дискусія з цієї теми має бути ширшою, а також вестися на законодавчому рівні.

Основа цієї проблеми не в тому, щоб заборонити чи запровадити якісь обмеження. У правовій державі, якою є Україна, – це неможливо. Проблема дещо в іншому – у відповідальності та максимальному захисті прав громадян, зокрема тих військовослужбовців, які грають у перервах між службою, а також їхніх сімей. По-перше, військовослужбовцям потрібно донести розуміння, що грати треба відповідально і що гра – це розвага, а не спосіб поповнення фінансових заощаджень. По-друге, якщо гра відбувається на нелегальних ресурсах – це прямий шлях до поповнення та фінансування бюджету ворога, не кажучи вже про втрату грошей.

Згідно із законом, існує алгоритм дій для обмеження доступу до легальних ресурсів з боку найближчих родичів – батьків, чоловіка або дружини, дітей. На сайті Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей є детальне роз’яснення, що і як робити стосовно тих, хто не справляється з ігровою залежністю.

Але ці правила, цей алгоритм більше підходить для умов мирного часу. Як бути з тим, хто далеко від дому – у Збройних силах, і його родина не може прямо вплинути на звичку грати онлайн?

Один із виходів у цій ситуації – можливість з боку народних депутатів внести правки до профільного закону й створити механізм, коли за заявою командирів військових підрозділів можна було б обмежувати доступ підопічних до легальних азартних ігор. Вони, по суті, у цей час є найближчими «рідними» та «близькими» військовослужбовця. Тож, чому б не наділити їх такою можливістю – дати регулювати доступ до ігрових онлайн-ресурсів серед особового складу? Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише голова КРАІЛ Іван Рудий, натякаючи, що це можна й потрібно зробити швидко.

А можна внести подібні правки – про наділення повноваженнями командирів підрозділів обмежувати ігроманів – до законопроєкту про мобілізацію, який саме перебуває на розгляді у Верховній Раді. І було б цікаво, як народні обранці відгукнуться на цю цілком здорову ініціативу.

Висновок

Стаття розглядає проблему гемблінгу серед військовослужбовців у зоні бойових дій. Юридично держава не може заборонити громадянам грати в азартні ігри, але в контексті сучасної ситуації в Україні, ця тема потребує більшої уваги та регулювання на законодавчому рівні. Проблема полягає в захисті прав громадян, зокрема військовослужбовців, які грають у перервах між службою. Необхідно надати їм розуміння про відповідальну гру та уникати нелегальних ресурсів. Один із виходів – надати командирам військових підрозділів повноваження обмежувати доступ до легальних азартних ігор. Це можна зробити шляхом внесення відповідних правок до закону про мобілізацію. Важливо, щоб народні обранці підтримали цю ініціативу.

Вікторія ЗАКРЕВСЬКА, заступниця голови Ukrainian Gambling Council із комунікаційних питань

Підпишіться на розсилку найважливіших та найцікавіших новин
Виходить в кінці дня, читання займає 5-7 хвилин

11 Replies to “Чи не потрібно обмежити гемблінг на передовій, за словами Вікторії Закревської?”

 • Microwave Chardonnay says:

  Обмеження гемблінгу на передовій може запобігти залученню військових до шкідливих звичок. Важливо забезпечити безпеку та здоров’я бійців.

 • Essex says:

  Обмеження гемблінгу на передовій важливе для збереження психічного здоров’я військових. Законодавство повинно захищати їх від можливих залежностей.

 • Referee says:

  Потрібно обмежити гемблінг на передовій, щоб захистити військових від можливих проблем з азартними іграми. Важливо забезпечити безпеку та психологічний комфорт бійців.

 • Metal Aphrodite says:

  Гемблінг на передовій – це серйозна проблема, яка потребує обмежень. Важливо захистити військових від можливих негативних наслідків гральної залежності.

 • rosie bird says:

  Обмеження гемблінгу на передовій – важлива тема. Потрібно забезпечити безпеку військових, уникнути можливих негативних наслідків грального бізнесу.

 • King Bass says:

  Обмеження гемблінгу на передовій – важливе питання безпеки та моралі. Потрібно ретельно розглянути цю проблему з урахуванням всіх аспектів.

 • StarZen says:

  Обмеження гемблінгу на передовій – це важливо для збереження психічного здоров’я бійців. Потрібно уникати додаткових стресів у військових умовах.

 • find it girl says:

  Обмеження гемблінгу на передовій необхідне для збереження психічного здоров’я бійців. Важливо враховувати їхні потреби і захистити від можливої шкоди.

 • мейстер_клавіатури says:

  Обмеження гемблінгу на передовій – важлива тема. Потрібно забезпечити безпеку для військових, уникнути можливих проблем з психікою.

 • pixie soldier says:

  Обмеження гемблінгу на передовій – це важливо. Потрібно забезпечити безпеку та психологічну підтримку для військовослужбовців.

 • demo says:

  Обмеження гемблінгу на передовій – важлива тема. Потрібно забезпечити безпеку військовослужбовців і відволікати їх від ризикових забав.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини