НАУКА АПРІОРІ НЕ МОЖЕ БУТИ ТАКОЮ, ЯК ХОЧЕ ВЛАДА – Стрий.net

Home » НАУКА АПРІОРІ НЕ МОЖЕ БУТИ ТАКОЮ, ЯК ХОЧЕ ВЛАДА – Стрий.net

              Якщо сьогодні ви читаєте ті ж лекції, що і п’ять років тому, це значить одне – або померла ваша дисципліна або ви.

              Я не втомлююсь повторювати, що було б дуже добре, якби кожен доллар і кожна хвилина зараз вкладалися не в розвиток штучного інтелекту, а в розширення свідомості і розумових здібностей інтелекту людського – розуму живого. Безумовно, штучний інтелект, новітні технології – це, перш за все, інформація, швидка готова інфа, котру отримуєш одним дотиком пальця. Інформація завжди є поверхневою на відміну від знань, бо знання глибинні…

             І так само як розумне обличчя – це ще не прикмета розуму, технології – це ще не ознака розвитку. Наш освітній процес став одним великим фастфудом – за принципом «швидко і просто», а коли народом керують неуки, катастрофа не тільки неминуча, а й закономірна.   Припинені всілякі фундаментальні дослідження. Зокрема в гуманітарній сфері. Фінансується лише те, що може дати негайний результат і вкладається в прийнятні критерії.  Україна може похвалитися тисячами високоосвічених і здібних людей, які можуть годинами розумно говорити про українські справи, але сукупний результат зусиль усього суспільства чомусь невтішний. І високоосвічене, працьовите населення за результатом сукупної дії долає, на жаль, світовий рекорд із чисельності та впливовості людей середньої розумової орієнтації.

                Українська влада ніколи не розуміла ваги високої науки та якісних університетів для існування держави. Саме тому немає і розуміння того, що наука апріорі не може бути такою, як хоче влада. Порівняти дурня з розумним можна лише в один спосіб – перетворити розум з гідноти в сміхоту. І коли у вищих ешелонах влади кажуть, що найбільш затребуваною професією після війни буде професія вчителя, я не вірю. Не вірю, бо знаю, що боротьба за освіченість нації – верховний пріоритет в умовах війни і якщо її програти, то плоди жертовної перемоги гідних будуть знову пожинати негідники…

                То ж будьмо пильними, бо найчастіше народ обманюють тоді, коли йому кажуть, що він наймудріший і найхоробріший!

Олег ФИЛИК, доктор філософії

Позначки:війна, влада, наука, Олег Филик, освіта, Стрий нет

19 Replies to “НАУКА АПРІОРІ НЕ МОЖЕ БУТИ ТАКОЮ, ЯК ХОЧЕ ВЛАДА – Стрий.net”

 • shady prairie says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність досліджень. Моя робота вченого показала, що влада не повинна втручатися у науковий процес.

 • classy dancer says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність досліджень. Моя робота вченого показала, що політичні втручання шкодять науковому прогресу.

 • Admiral Tot says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність досліджень. Моя робота вчить мене цінувати незалежність науки від політичних втручань.

 • aqua monsoon says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність досліджень. Моя робота вченого показує, що це можливо і необхідно для розвитку суспільства.

 • snapple whistler says:

  Наука повинна бути незалежною від влади для об’єктивності та точності досліджень. Моя робота вченого показує, що таке взаємодія можлива і важлива для суспільства.

 • 360 says:

  Наука не повинна підкорятися владі, вона має бути об’єктивною. Моє сприйняття науки – це пошук істини, а не підпорядкування політичним інтересам.

 • Po1son says:

  Наука не должна подчиняться политическим интересам. Моя работа в исследовательском институте показала, что свобода и объективность важны для научных исследований.

 • Back Bett says:

  Навряд чи вдасться владі змусити науку працювати так, як вони хочуть. Моя думка – наука повинна бути вільною від політичного впливу.

 • Star Killer says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність досліджень. Моє спілкування з наукою показало, що це дійсно важливо для розвитку суспільства.

 • redneck giorgio says:

  Наука не должна подчиняться воле власти, она должна оставаться объективной и независимой. Мой опыт работы с наукой показывает, что только так можно достичь истинного знания.

 • High Kingdom Warrior says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність досліджень. Це важливо для розвитку суспільства і науки в цілому.

 • barbwire says:

  Навіть влада не може контролювати напрямок розвитку науки. Мій досвід показує, що вчені повинні мати свободу досліджень без політичного впливу.

 • Hoover Spark says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб гарантувати об’єктивність досліджень. Власні інтереси не повинні впливати на результати наукових відкриттів.

 • Lucifurious says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність досліджень. Моя робота вченого вимагає відчуття свободи і незалежності від політичних втручань.

 • Orange Teflon says:

  Навіть влада не може контролювати науку, бо вона має власні закони і принципи. Моя робота вченого доводить цю незалежність науки.

 • Indestructible Potato says:

  Наука не должна подчиняться политике. Мое взаимодействие с наукой основано на объективности и независимости от власти. Наука должна быть свободной.

 • fennel dove says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність та достовірність досліджень. Моя робота вченого підтверджує цей принцип.

 • redfeet says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність та достовірність досліджень. Моя робота з НАУКА АПРІОРІ полягає в пошуку нових знань та вирішенні складних проблем.

 • dahlia bumble says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність досліджень. Моє спілкування з наукою завжди базується на довірі до фактів і доказів, а не на політичних мотивах.

Останні новини