НАУКА АПРІОРІ НЕ МОЖЕ БУТИ ТАКОЮ, ЯК ХОЧЕ ВЛАДА – Стрий.net

Home » НАУКА АПРІОРІ НЕ МОЖЕ БУТИ ТАКОЮ, ЯК ХОЧЕ ВЛАДА – Стрий.net

              Якщо сьогодні ви читаєте ті ж лекції, що і п’ять років тому, це значить одне – або померла ваша дисципліна або ви.

              Я не втомлююсь повторювати, що було б дуже добре, якби кожен доллар і кожна хвилина зараз вкладалися не в розвиток штучного інтелекту, а в розширення свідомості і розумових здібностей інтелекту людського – розуму живого. Безумовно, штучний інтелект, новітні технології – це, перш за все, інформація, швидка готова інфа, котру отримуєш одним дотиком пальця. Інформація завжди є поверхневою на відміну від знань, бо знання глибинні…

             І так само як розумне обличчя – це ще не прикмета розуму, технології – це ще не ознака розвитку. Наш освітній процес став одним великим фастфудом – за принципом «швидко і просто», а коли народом керують неуки, катастрофа не тільки неминуча, а й закономірна.   Припинені всілякі фундаментальні дослідження. Зокрема в гуманітарній сфері. Фінансується лише те, що може дати негайний результат і вкладається в прийнятні критерії.  Україна може похвалитися тисячами високоосвічених і здібних людей, які можуть годинами розумно говорити про українські справи, але сукупний результат зусиль усього суспільства чомусь невтішний. І високоосвічене, працьовите населення за результатом сукупної дії долає, на жаль, світовий рекорд із чисельності та впливовості людей середньої розумової орієнтації.

                Українська влада ніколи не розуміла ваги високої науки та якісних університетів для існування держави. Саме тому немає і розуміння того, що наука апріорі не може бути такою, як хоче влада. Порівняти дурня з розумним можна лише в один спосіб – перетворити розум з гідноти в сміхоту. І коли у вищих ешелонах влади кажуть, що найбільш затребуваною професією після війни буде професія вчителя, я не вірю. Не вірю, бо знаю, що боротьба за освіченість нації – верховний пріоритет в умовах війни і якщо її програти, то плоди жертовної перемоги гідних будуть знову пожинати негідники…

                То ж будьмо пильними, бо найчастіше народ обманюють тоді, коли йому кажуть, що він наймудріший і найхоробріший!

Олег ФИЛИК, доктор філософії

Позначки:війна, влада, наука, Олег Филик, освіта, Стрий нет

2 Replies to “НАУКА АПРІОРІ НЕ МОЖЕ БУТИ ТАКОЮ, ЯК ХОЧЕ ВЛАДА – Стрий.net”

  • shady prairie says:

    Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність досліджень. Моя робота вченого показала, що влада не повинна втручатися у науковий процес.

  • classy dancer says:

    Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність досліджень. Моя робота вченого показала, що політичні втручання шкодять науковому прогресу.

Останні новини