НАУКА АПРІОРІ НЕ МОЖЕ БУТИ ТАКОЮ, ЯК ХОЧЕ ВЛАДА – Стрий.net

Home » НАУКА АПРІОРІ НЕ МОЖЕ БУТИ ТАКОЮ, ЯК ХОЧЕ ВЛАДА – Стрий.net

              Якщо сьогодні ви читаєте ті ж лекції, що і п’ять років тому, це значить одне – або померла ваша дисципліна або ви.

              Я не втомлююсь повторювати, що було б дуже добре, якби кожен доллар і кожна хвилина зараз вкладалися не в розвиток штучного інтелекту, а в розширення свідомості і розумових здібностей інтелекту людського – розуму живого. Безумовно, штучний інтелект, новітні технології – це, перш за все, інформація, швидка готова інфа, котру отримуєш одним дотиком пальця. Інформація завжди є поверхневою на відміну від знань, бо знання глибинні…

             І так само як розумне обличчя – це ще не прикмета розуму, технології – це ще не ознака розвитку. Наш освітній процес став одним великим фастфудом – за принципом «швидко і просто», а коли народом керують неуки, катастрофа не тільки неминуча, а й закономірна.   Припинені всілякі фундаментальні дослідження. Зокрема в гуманітарній сфері. Фінансується лише те, що може дати негайний результат і вкладається в прийнятні критерії.  Україна може похвалитися тисячами високоосвічених і здібних людей, які можуть годинами розумно говорити про українські справи, але сукупний результат зусиль усього суспільства чомусь невтішний. І високоосвічене, працьовите населення за результатом сукупної дії долає, на жаль, світовий рекорд із чисельності та впливовості людей середньої розумової орієнтації.

                Українська влада ніколи не розуміла ваги високої науки та якісних університетів для існування держави. Саме тому немає і розуміння того, що наука апріорі не може бути такою, як хоче влада. Порівняти дурня з розумним можна лише в один спосіб – перетворити розум з гідноти в сміхоту. І коли у вищих ешелонах влади кажуть, що найбільш затребуваною професією після війни буде професія вчителя, я не вірю. Не вірю, бо знаю, що боротьба за освіченість нації – верховний пріоритет в умовах війни і якщо її програти, то плоди жертовної перемоги гідних будуть знову пожинати негідники…

                То ж будьмо пильними, бо найчастіше народ обманюють тоді, коли йому кажуть, що він наймудріший і найхоробріший!

Олег ФИЛИК, доктор філософії

18 Replies to “НАУКА АПРІОРІ НЕ МОЖЕ БУТИ ТАКОЮ, ЯК ХОЧЕ ВЛАДА – Стрий.net”

 • Elektrik says:

  Наука не повинна підкорятися владі, вона має бути об’єктивною. Моє спілкування з наукою завжди було науковим і аргументованим, не зважаючи на політичні впливи.

 • Suicide Crusher says:

  Навіть учені повинні мати свободу досліджень без втручання влади. Моя робота потребує незалежності від політичних впливів для об’єктивних результатів.

 • Breezy Mustang says:

  Навіть влада не може контролювати науку, апріорі вона незалежна. Моя робота вчить мене цьому кожен день. Наука повинна бути вільною від зовнішнього впливу.

 • freesia says:

  Навіть влада не може контролювати науку, оскільки вона має власні закони і принципи. Моя робота в науці показує, що незалежність важлива для досягнення об’єктивних результатів.

 • RedFeet says:

  Навіть влада не може контролювати науку, бо вона має свої власні закони і принципи. Моя робота вченого показала, що наука завжди залишається незалежною від політичних впливів.

 • Mammoth 2 says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність досліджень. Моя робота вченого показує, що влада не повинна втручатися у науковий процес.

 • Earl of Arms says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність досліджень. Моя робота вченого підтверджує цю необхідність.

 • bom crossed says:

  Наука повинна бути незалежною і об’єктивною, а не підпорядкованою владі. Моя робота доводить, що влада не може впливати на результати наукових досліджень.

 • Manimal says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність досліджень. Моя робота показує, що вплив влади може спотворити результати наукових досліджень.

 • Wooden Man says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, лише так можливий прогрес. Моя робота вчить мене цінувати об’єктивність і докази у наукових дослідженнях.

 • venom charms says:

  Наука не должна подчиняться политическим интересам власти. Моя работа показывает, что исследования должны быть независимыми и объективными.

 • omega sub says:

  Наука не повинна підкорятися владі, або ж втрачати свою об’єктивність. Моя думка – наука повинна залишатися незалежною від політичних впливів.

 • flash protein says:

  Наука повинна бути незалежною від влади, щоб забезпечити об’єктивність досліджень і результатів. Моя робота вченого показує, що влада не повинна втручатися у науковий процес.

 • Mafia Princess says:

  Наука не підкоряється політичним впливам. Моє спілкування з наукою завжди було об’єктивним і незалежним від владних структур.

 • 2nd Hand Joe says:

  Навіть влада не може впливати на науку, оскільки вона має свої власні закони та принципи. Моя робота з наукою показала, що вона незалежна від політичних впливів.

 • Campfire Mama says:

  Наука повинна бути незалежною від політики. Моєю роботою є дослідження, а не виконання вимог влади. Це ключ до об’єктивних результатів.

 • Thrasher says:

  Навіть влада не може контролювати науку, вона має свої закони. Моя робота вчить мене поважати науковий метод і не допускати втручання політичних інтересів.

 • devine melon says:

  Навіть влада не може контролювати науку апріорі – це важливо пам’ятати. Моя робота з дослідженнями показує, що наука має свої закони і принципи, які не піддаються зовнішньому впливу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини