Нелегали не можуть протистояти забороні реклами легального гемблінгу

Забороною реклами легального гемблінгу нелегалів не здолати  Українські Новини

Home » Нелегали не можуть протистояти забороні реклами легального гемблінгу
Нелегали не можуть протистояти забороні реклами легального гемблінгу

Будь-яка регуляторна діяльність з боку уряду має приносити користь державі та відповідати політиці в тій чи іншій галузі економіки, стимулюючи її розвиток та зростання легального бізнесу.

Саме це і відбулось нещодавно, коли Кабмін спочатку ухвалив абсолютно слушний документ, а саме Постанову від 17 травня 2024 р. № 566 “Деякі питання протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет”, яким впровадив в життя приписи Указу Президента України № 234/2024. Цей Указ увів у дію рішення РНБО “Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі Інтернет”, яким, зокрема, передбачалось введення додаткових обмежень щодо реклами азартних ігор для недопущення використання в ній символіки Збройних сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України.

Здавалось би, все логічно й доречно. Але… ця постанова “пропрацювала” лише три доби, і вже 21 травня Уряд вносить до неї доповнення, яким фактично ЗАБОРОНЯЄ ВСЮ ЛЕГАЛЬНУ РЕКЛАМУ АЗАРТНИХ ІГОР В УКРАЇНІ!

Діяти ця заборона має аж до ухвалення змін до чинного законодавства, зокрема – до набуття чинності законопроєкту № 9256-д, за який нещодавно парламентарі проголосували у першому читанні. Зроблено це було із “доброю” метою – усунути невідповідність попередньої постанови вимогам рекламного та медійного законодавства. Але… все стало ще гірше, ніж було.

По-перше, будь-яке необґрунтоване обмеження легального ринку автоматично призводить до зростання ринку нелегального, а заборона легальної реклами – це чи не найкращий подарунок для чорного ринку, що стає монополістом в онлайн-просуванні своїх нелегальних послуг (в офлайні дещо складніше, але й там чорних ринок досить добре, на жаль, себе почуватиме).

По-друге, введення заборони Постановою Уряду напряму суперечить положенням ЗУ “Про рекламу”, який досить чітко визначає обмеження у рекламі азартних ігор і не містить жодних “тимчасових та/або перехідних норм” у стилі “до ухвалення іншого закону”. Тобто урядовий акт можна буде оскаржити в порядку адміністративного судочинства. Нагадаю, що невідповідність постанови уряду законам України може бути встановлена судом під час оскарження самої постанови або рішення регулятора про застосування санкції на підставі вимог такої постанови.

По-третє, і введення заборони легальної реклами гемблінгу через Постанову Уряду, і можливе цементування такої заборони через ухвалення законопроєкту №9256-д – завдадуть потужного економічного удару по легальному медійному ринку, ринку азартних ігор та… доходах державного бюджету від обох цих галузей! І втрати будуть досить суттєві. Зокрема, лише медійний ринок цього року недорахується щонайменше 500-700 млн грн. За галузями втрати прогнозуються на рівні:

 • до 400 мільйонів грн на телевізійній рекламі;
 • 100-150 мільйонів грн на радіо-рекламі;
 • до 100 мільйонів грн на інтернет-рекламі;
 • майже 50 мільйонів грн на зовнішній рекламі.

Найбільш критичними є втрати радіоринку, оскільки можливостей перекрити їх через активізацію співпраці з іншими рекламодавцями у радіостанцій немає. Відповідно, можна припустити подальше банкрутство деяких із них.

Онлайн-ресурси, найімовірніше, перейдуть до співпраці з нелегалами, що сприятиме зниженню кількості відвідувань легальних гемблінгових інтернет-ресурсів. Зважаючи на те, що на даний момент нелегальних сайтів приблизно на два порядки більше, ніж легальних, то заборона легальної реклами радикально скоротить доходи ліцензованих організаторів ринку азартних ігор і, відповідно, збагатить нелегалів. У програші від цього всі: і бізнес, і держава, і органними місцевого самоврядування, до чиїх бюджетів теж йшла частина податків від грального бізнесу. А немає прибутків – немає податків.

Висновок:

Забороною реклами легального гемблінгу нелегалів не здолати! І виправляти ситуацію, що склалося із необґрунтованими та нелогічними заборонами, варто вже зараз.

6 Replies to “Нелегали не можуть протистояти забороні реклами легального гемблінгу”

 • Mud Finger says:

  Нелегали не витримають заборону реклами легального гемблінгу. Помітно зниження їх активності та збільшення числа гравців на легальних платформах.

 • White Dragon says:

  Нелегали не витримають заборону реклами легального гемблінгу. Вони все одно шукають способи обійти закон та продовжують грати.

 • Freeze Queen says:

  Нелегали не відстоять заборону реклами легального гемблінгу. Можливо, це допоможе зменшити незаконну діяльність у галузі азартних ігор.

 • Coldy says:

  Нелегали не можуть протистояти забороні реклами легального гемблінгу. Реклама легальних гральних закладів сприяє зменшенню попиту на нелегальні.

 • SneakerKid says:

  Заборона реклами гемблінгу для нелегалів – це крок у правильному напрямку. Легальний гемблінг має бути контрольованим і безпечним для всіх гравців.

 • Achilles Mountain says:

  Нелегали не витримають конкуренцію від реклами легального гемблінгу. Це підтверджується досвідом взаємодії з цими групами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини