ПАТОЛОГІЧНІ БРЕХУНИ або СИНДРОМ МЮНХГАУЗЕНА – Стрий.net

Home » ПАТОЛОГІЧНІ БРЕХУНИ або СИНДРОМ МЮНХГАУЗЕНА – Стрий.net

Типові ознаки патологічного брехуна:

o Розповідь про ту ж подію змінюється, особа плутається в деталях, датах та іменах. o Крім великої брехні особа бреше у дрібницях там, де це не має очевидної практичної вигоди (наприклад, може називати різні міста, де народилась чи навчалась). o Особа не бачить у своїй брехні нічого страшного, або взагалі не визнає її ні за яких обставин. o Патологічного брехуна неможливо приперти до стінки. При спробі викрити його він буде винахідливо викручуватися, придумуючи усе нові виправдання, перевірити які, однак, важко. Може тиснути на співрозмовника емоційно і спробує перекласти провину, змусить його засоромитися за недовіру. o Для патологічного брехуна немає нічого святого. Він може збрехати про чиюсь важку хворобу або смерть, очорнити близьких, сказати непристойні речі про спільних знайомих. o Єдиний випадок, коли патологічний брехун здатний зізнатися у брехні: коли викриття реально може завдати шкоди його роботі, родині чи життю. Причому визнання зазвичай відбувається в такій формі, яку і визнанням не назвеш.

За наявності хоча б трьох-чотирьох ознак можна з

упевненістю припустити, що людина страждає синдромом
Мюнхгаузена.

Так звані «патологічні брехуни» формуються в результаті безперешкодного отримання вигоди від свідомого спотворення дійсності.
Висновки. Синдром Мюнхгаузена – це психічний розлад. Найчастіше ним хворіють люди з істеричними рисами характеру, які страждають від хворобливої відсутності уваги до себе.

Джерело: Яворська Наталія. ПАТОЛОГІЧНА БРЕХЛИВІСТЬ.
Psychological Dimensions of Culture, Economics, Management: Science Journal. VIІІ, 2016.

Позначки:брехун, ВИБОРИ, влада, Наталія Яворська, патологія, Порошенко, президент, Путін, синдром Мюнхгаузена, Стрий нет

5 Replies to “ПАТОЛОГІЧНІ БРЕХУНИ або СИНДРОМ МЮНХГАУЗЕНА – Стрий.net”

 • New York Sixlet says:

  Цікава стаття про патологічних брехунів. Важливо розрізняти правду від брехні, особливо коли вони використовуються для отримання уваги.

 • RawSkills says:

  Патологічні брехуни або Синдром Мюнхгаузена – це серйозна проблема, яка потребує професійної допомоги. Важливо розрізняти правду від брехні для власного здоров’я.

 • ProGamerGirl says:

  Цікава стаття про патологічних брехунів. Неодноразово стикався з такими людьми, важко вірити їм, але потрібно розуміти причини їхньої поведінки.

 • Tomcat says:

  Патологічні брехуни і синдром Мюнхгаузена – це серйозні психічні порушення, які потребують професійної допомоги. Не варто вірити всім, хто розповідає неправду.

 • Fuzzy Logic Hottie says:

  Статья на Striy.net о патологічних брехунах або синдромі Мюнхгаузена. Цікаво дізнатися більше про це явище і способи взаємодії з ними.

Останні новини