ПАТОЛОГІЧНІ БРЕХУНИ або СИНДРОМ МЮНХГАУЗЕНА – Стрий.net

Home » ПАТОЛОГІЧНІ БРЕХУНИ або СИНДРОМ МЮНХГАУЗЕНА – Стрий.net

Типові ознаки патологічного брехуна:

o Розповідь про ту ж подію змінюється, особа плутається в деталях, датах та іменах. o Крім великої брехні особа бреше у дрібницях там, де це не має очевидної практичної вигоди (наприклад, може називати різні міста, де народилась чи навчалась). o Особа не бачить у своїй брехні нічого страшного, або взагалі не визнає її ні за яких обставин. o Патологічного брехуна неможливо приперти до стінки. При спробі викрити його він буде винахідливо викручуватися, придумуючи усе нові виправдання, перевірити які, однак, важко. Може тиснути на співрозмовника емоційно і спробує перекласти провину, змусить його засоромитися за недовіру. o Для патологічного брехуна немає нічого святого. Він може збрехати про чиюсь важку хворобу або смерть, очорнити близьких, сказати непристойні речі про спільних знайомих. o Єдиний випадок, коли патологічний брехун здатний зізнатися у брехні: коли викриття реально може завдати шкоди його роботі, родині чи життю. Причому визнання зазвичай відбувається в такій формі, яку і визнанням не назвеш.

За наявності хоча б трьох-чотирьох ознак можна з

упевненістю припустити, що людина страждає синдромом
Мюнхгаузена.

Так звані «патологічні брехуни» формуються в результаті безперешкодного отримання вигоди від свідомого спотворення дійсності.
Висновки. Синдром Мюнхгаузена – це психічний розлад. Найчастіше ним хворіють люди з істеричними рисами характеру, які страждають від хворобливої відсутності уваги до себе.

Джерело: Яворська Наталія. ПАТОЛОГІЧНА БРЕХЛИВІСТЬ.
Psychological Dimensions of Culture, Economics, Management: Science Journal. VIІІ, 2016.

5 Replies to “ПАТОЛОГІЧНІ БРЕХУНИ або СИНДРОМ МЮНХГАУЗЕНА – Стрий.net”

 • Snow Pharaoh says:

  Патологічні брехуни або синдром Мюнхгаузена – це серйозна проблема, яка потребує уваги та підтримки. Для ефективного лікування важливо виявити причини такої поведінки.

 • Jigsaw says:

  Дуже важливо розрізняти патологічних брехунів від звичайних брехунів. Це складний психологічний порушення, яке потребує професійної допомоги.

 • backstreet says:

  Цікава стаття про патологічних брехунів. Важливо розрізняти правду від брехні, особливо при взаємодії з такими людьми.

 • TheSarcasmQueen says:

  Цікава стаття про патологічних брехунів і синдром Мюнхгаузена на сайті Стрий.net. Важливо розрізняти правду від брехні у спілкуванні з такими людьми.

 • eye devil says:

  ПАТОЛОГІЧНІ БРЕХУНИ або СИНДРОМ МЮНХГАУЗЕНА – це складна проблема, яка потребує спеціального підходу. Необхідно розуміти механізми їхньої поведінки для ефективного взаємодії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини