Перспективи у вітчизняному ринку азартних ігор за словами Олександра Блохіна, СЕО VBET Україна

Які перспективи у вітчизняного ринку азартних ігор – Олександр Блохін, СЕО VBET Україна  ЛІГА.Бизнес

Home » Перспективи у вітчизняному ринку азартних ігор за словами Олександра Блохіна, СЕО VBET Україна
Перспективи у вітчизняному ринку азартних ігор за словами Олександра Блохіна, СЕО VBET Україна

З чого складається антикризовий план VBET в Україні та на що б ви порадили підприємцям звернути увагу при стратегічному плануванні?

Парадокс в тому, що у нас, власне, і не було іншого плану. Бо компанія отримала ліцензії та почала працювати в Україні в час епідемії, потім почалася широкомасштабна війна. Тому нам немає з чим порівнювати, ми не працювали в спокійні часи.

Мої поради по антикризу будуть скоріше для тих підприємців, які знаходяться на етапі лончу власного бізнесу. Є підводні камені, які можна виявити, та нівелювати ризики відразу.

По-перше, ідентифікуйте їх і спрогнозуйте яким чином вони можуть впливати на розвиток бізнесу. Це в першу чергу операційні, фінансові ризики, так і побутові – блекаути, віддалена робота співробітників.

Розробіть стратегію управління ризиками та план мінімізації їх наслідків – резервні фонди, фінансова подушка безпеки, страхування майна, забезпечення всім необхідним співробітників для роботи з дому. Коли матимете сформовану матрицю управління ризиками, буде набагато простіше їх моніторити та вносити корективи.

Попереджений – значить убезпечений. Це така проста істина, яка зараз необхідна підприємцям всіх рівнів.

Ви вже згадали про війну, як саме вона повпливала на бізнес?

Втрата регіонів, нестабільна економічна ситуація, вимушена внутрішня міграція – це наша реальність, з огляду на яку ми формуємо тактику та стратегію роботи. Мабуть, немає такого сегмента ринку, в якому не змінилися попит та пропозиція. Аналізуючи ситуацію нон-стоп в ніші азарту, ми у 2022 році відмітили цікавий для себе тренд – у першій половині того року збільшилась кількість охочих пограти, бо гра стала певним антистресом для людей.

З 24 лютого 2022 року для VBET Україна основним питанням стала безпека співробітників. Ми дуже вдячні нашим закордонним партнерам, які запропонували програми релокації та дехто з колег скористався цією можливістю. VBET ще й досі працює в гібридному форматі, ми віднайшли для себе максимально ефективні інструменти взаємодії всередині команди.

Потім ми звичайно що забезпечили безпечні умови роботи в офісі, які наразі відповідають всім вимогам.

Що очікує ринок гемблінгу в найближчому майбутньому і як глобальні тренди відобразяться на Україні?

Перше, що ми бачимо в глобальному розрізі та вже відбувається в Україні – це зростання зарегульованості галузі. Багато країн посилюють регулювання для мінімізації ігрової залежності. Тому у VBET Україна є власна комплексна програма відповідальної гри, амбасадором якої є Олександр Зінченко, гравець лондонського Арсеналу та Національної збірної України з футболу. Ми маємо технологічні рішення обмеження гри, суми депозиту, тимчасового блокування ігрового акаунту. Проводимо інформаційні кампанії, де пояснюємо, що азартні ігри – це лише вид дозвілля, а не спосіб заробітку.

Другий тренд – це тотальна диджиталізація. Онлайн-гемблінг зростає так само як і кількість персональних мобільних девайсів. Відповідно розвиваються супутні сервіси – криптовалюти, штучний інтелект, big data для вивчення клієнтського досвіду та запобігання шахрайствам.

І ще один важливий момент, який я б хотів зазначити – це глобалізація та збільшення кількості M&A в гемблінгу. Окрім того, що ця ніша технологічна та надзвичайно інноваційна, вона ще й капіталомістка, потребує постійного інвестування у нові продукти. Саме тому великі гравці будуть консолідувати ринок.

Як ви оцінюєте конкуренцію в українській гральній галузі та позиції VBET на ринку?

Український ринок азарту потрібно розглядати по типах сервісів. Але в будь-якому разі його ємність дозволяє вихід ще не одного гравця. В онлайн ставках на спорт наразі працює лише дві компанії. В онлайн казино значно більше гравців, покер найменш популярний, але має своїх відданих прихильників.

Скажімо відверто, що початок великої війни відкинув український азарт в його активному розвитку на декілька років назад. Мінімізація інвестицій, обережна політика іноземних провайдерів, відсутність спортивних подій – все це має безпосередній вплив на розвиток галузі. Однак ми намагаємось займати проактивну позицію, в тому числі демонструючи світу готовність українського гемблінгу розвиватись та приносити профіт всім групам стейкхолдерів.

Ви чимало підтримуєте спорт, майже весь футбол в Україні з брендом VBET

Так, це симбіоз бізнес-інтересів із соціальною складовою. Беттінгові компанії в усьому світі є основними спонсорами футболу та інших видів спорту. Україна в цьому плані не виключення. Своє оперування ми почали саме з підписання спонсорських контрактів з федераціями та клубами. Це найшвидший шлях до клієнта.

Підписуючи контракти з метою популяризації торгової марки, ми отримали абсолютно інший сенс. І стали справді підтримкою для наших партнерів у скрутні часи. За відсутності спортивних подій та можливості проводити маркетингові активації, ми не розірвали жодного контракту, продовжували фінансово підтримувати партнерів. Це було нашою відповідальністю та вдячністю.

Чому вдячністю?

Спонсорство – це завжди win-win модель для партнерів. Об’єднання двох сильних брендів – беттінгу та футбольного клубу – профіт для двох. В спонсорстві не завжди все вирішують гроші, як заведено вважати. Начеб-то беттінг завжди пропонує колосальні бюджети. Ні, ми знаємо вартість кожного контакту та способи його монетизації. Так от,

VBET на той час був відомим гравцем у світі та не відомим в Україні. І нам повірили та довірились у співпраці.

Це вже зараз ми створюємо спільні продукти, разом проводимо активації, формуємо коло лояльності навколо двох партнерів. Але ж так було не відразу.

У вашій кар’єрі не вперше трапляється, так би мовити, репутаційно складний бізнес, чим його маркетинг відрізняється від маркетингу інших ніш?

Канонічно нічим. Відрізняються підходи та зовнішні фактори, які впливають на маркетингову активацію. Ви абсолютно правильно зазначили про репутаційно складний бізнес. Навіть ті, хто ніколи в житті не грав в азартні ігри, в кого найближче оточення не грало, вважають азарт чимось ганебним та асоціюють виключно з негативними наслідками. Саме тому, доволі часто маркетинг в азарті скерований не на конверсію, а на створення позитивного та надійного іміджу.

Другий фактор, що впливає на маркетинг – це зарегульованість, ми маємо безліч рекламних обмежень. Це означає, що ми повинні задіяти максимум креативності та інноваційності у спілкуванні з цільовою аудиторією.

Маркетинг в азарті дуже персоніфікований, ми використовуємо великі пласти аналітики для вивчення вподобань, поведінки, реакцій клієнтів. Цей підхід допомагає нам формувати ефективні програми лояльності та бонусну систему, утримувати клієнтів у спортивний “не сезон”.

Висновок автора сайту:

Український ринок азартних ігор має великий потенціал для розвитку, але зустрічає виклики через репутаційну складність та регулювання. VBET Україна займає активну позицію на ринку, підтримуючи спорт та розвиваючи відповідальну гру. Маркетинг в азартній галузі вимагає креативності та персоніфікації, але може бути успішним і приносити профіт.

7 Replies to “Перспективи у вітчизняному ринку азартних ігор за словами Олександра Блохіна, СЕО VBET Україна”

 • gumby train says:

  Ринок азартних ігор в Україні має великий потенціал для розвитку. Важливо створити ефективне регулювання, щоб забезпечити безпеку гравців.

 • DARK HQ says:

  Ринок азартних ігор в Україні має великий потенціал для розвитку, який може бути використаний компаніями, які готові до інновацій.

 • Sky Bully says:

  Ринок азартних ігор в Україні має великий потенціал для розвитку, особливо з уведенням нового законодавства. Важливо враховувати потреби гравців та дотримуватися вимог законодавства.

 • wild kitten says:

  Ринок азартних ігор в Україні має великий потенціал для розвитку, особливо з введенням нового законодавства. Важливо враховувати інновації та вимоги ринку.

 • Knuckles says:

  Ринок азартних ігор в Україні має великий потенціал для розвитку. Олександр Блохін ділиться своїми думками щодо перспектив цієї галузі.

 • Crossing Guard says:

  Ринок азартних ігор в Україні швидко розвивається. Важливо враховувати законодавство та потреби гравців для успішного розвитку бізнесу.

 • lunar treat says:

  Ринок азартних ігор в Україні має великий потенціал для розвитку, адже попит на такі послуги постійно зростає. Нові законодавчі зміни відкривають нові можливості для гравців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини