Розвиток потенціалу легального гемблінгу в Україні: від відновлення до прогресу

Легальний гемблінг в Україні: від відновлення до розвитку потенціалу  Українські Новини

Home » Розвиток потенціалу легального гемблінгу в Україні: від відновлення до прогресу
Розвиток потенціалу легального гемблінгу в Україні: від відновлення до прогресу

Які б складні часи не були, в історії людства з моменту появи держав важко знайти періоди, коли б не розвивалися дві сфери: економічна та військова. Цей взаємозв’язок триває вже кілька тисячоліть поспіль. І майже весь цей час люди, вимушені важко працювати задля того, щоб забезпечити себе та родини всім необхідним, шукали можливість відпочити та відволіктися від повсякденної праці. Одним з видів відпочинку завжди були азартні ігри.

Історія азартних ігор нараховує понад 4 000 років. Перші письмові згадки про спортивні змагання, де були ставки на виграш з’являються у китайських джерелах приблизно 2 300 р до н.е. і стосуються кінських перегонів. Перші правила тоталізатора в Європі розроблені в Стародавній Греції ще в V ст. до н.е. А перші лотереї виникли в Стародавньому Римі у I ст. до н.е.

З античних часів розвиток гемблінгу проходив досить строкато та, час від часу, досить складно через культурні та релігійні забобони насамперед, проте ринок азартних ігор ніколи не жалівсь на відсутність перспектив чи обмежені можливості до зростання. Тому досить дивними виглядають заяви, які періодично виникають у ЗМІ щодо того, що «весь потенціал гемблінгу в Україні вичерпано». Починаючи від середини 90-их років минулого століття, коли азартні ігри стали частиною господарської діяльності, що підлягає обов’язковому ліцензуванню і до 2009 року, коли було встановлено законодавчу заборону на гемблінг – легальний ринок азартних ігор лише зростав. Впродовж 2009-2020 рр, відповідно, досить непогано себе почував чорний ринок. А з кінця 2020 року й дотепер, попри війну, знов розпочався розвиток легального ринку азартних ігор, після того, як парламент ухвалив закон про легалізацію гемблінгу в Україні.

Проте певні складнощі, які переслідували становлення та формування ринку азартних ігор в Європі за останні два тисячоліття не оминули й нашу країну. Так, зараз вони мають дещо іншу природу, але так само стоять на заваді послідовного та еволюційного розвитку легального гемблінгу. Зокрема, це наявна низка неузгодженостей норм чинного Податкового Кодексу та Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». Насамперед мова йде про тлумачення визначень термінів, які мають різне змістовне наповнення і тому викликають певні юридичні колізії. Окрім того, до цього часу діють тимчасові норми щодо розміру ставок оподаткування, що так і не було замінено на постійні з три з половиною роки, що минули з початку реформи ринку азартних ігор.

Виправити цю ситуацію можна досить оперативно та без зайвих зусиль, оскільки переважна більшість існуючих негараздів вирішується через ухвалення парламентом законопроєкту №2713-д, що вже більш ніж два роки тому пройшов перше читання і очікує на розгляд у другому та затвердження в цілому.

Але існує і ще одна проблема, пов’язана із особливим становищем лотерей в Україні які дивним чином не є азартними іграми, а їх проведення регулюється спеціальним законом! Це дозволило лотерейникам не тільки спокійно пережити часи заборони легального гемблінгу, але й зараз не перейматися виконанням норм та правил.

Вважаю, що реформа легалізації гемблінгу не буде закінчена, доки лотереї на законодавчому рівні не будуть визнані азартною грою. На одному ринку не може існувати дві групи господарюючих суб’єктів, які працюють за різними правилами. І не просто за різними, а в умовах, коли одна група має дотримуватися жорстких обмежень, які накладає держава на форми ведення бізнесу – в іншої є величезна конкурентна перевага через відсутність такої необхідності.

Як слушно зазначив голова КРАІЛ Іван Рудий: «…до лотерей потрібно підходити таким же чином, як і до грального бізнесу. Тобто не потрібно створювати якісь конкурси, умови і так далі. Вимоги мають бути подібними до вимог гральних операторів. Подаєш документи, купуєш ліцензію, ведеш свою діяльність. І ціна має бути відповідною. І лотереї мають займатися виключно лотереями».

Тож м’яч на полі парламентарів і саме вони зараз можуть як розширити потенціал розвитку легального гемблінгу в Україні, так і пригнітити цей процес, відтермінувавши розгляд та ухвалення необхідних законопроєктів. Сподіваюсь, що обрано буде саме курс на розвиток.

Висновок автора сайту:

Реформа легалізації гемблінгу в Україні ще не завершена. Необхідно визнати лотереї азартними іграми та створити однакові правила для всіх господарюючих суб’єктів. Парламент має вирішити ці питання, щоб забезпечити розвиток легального гемблінгу в країні.

17 Replies to “Розвиток потенціалу легального гемблінгу в Україні: від відновлення до прогресу”

 • CZR says:

  Розвиток легального гемблінгу в Україні – це важливий крок у забезпеченні безпеки гравців і збільшенні доходів держави. Необхідно стежити за дотриманням правил і законодавства.

 • FearLeSS says:

  Розвиток легального гемблінгу в Україні важливий крок для створення конкурентоспроможного ринку і забезпечення високих стандартів безпеки для гравців.

 • Steel Solstice says:

  Розвиток легального гемблінгу в Україні важливий для створення нових робочих місць та збільшення доходів держави. Потрібно ретельно регулювати цей сектор для запобігання проблем з гральною залежністю.

 • Old Regret says:

  Розвиток легального гемблінгу в Україні важливий крок для країни. Це сприятиме збільшенню доходів бюджету та розвитку галузі розваг.

 • sultan of speed says:

  Розвиток легального гемблінгу в Україні важливий крок для створення прозорого ринку і збільшення прибутків держави. Необхідно враховувати всі ризики і забезпечити контроль.

 • AirportHobo XD says:

  Розвиток легального гемблінгу в Україні – важливий крок до прогресу. Це відкриває нові можливості для гравців і держави.

 • LocKz says:

  Розвиток легального гемблінгу в Україні важливий крок для країни. Потрібно стежити за прогресом і забезпечити відповідальну гру.

 • goldtouch says:

  Легальний гемблінг в Україні знаходиться на шляху до прогресу, що відкриває нові можливості для розвитку галузі та збільшення потенціалу.

 • pixie says:

  Легальний гемблінг в Україні знаходиться на шляху до прогресу. Розвиток потенціалу гемблінгу важливий для стабільності та економічного зростання країни.

 • pixie taze says:

  Легальний гемблінг в Україні має великий потенціал для розвитку. Важливо забезпечити правильне регулювання цієї сфери для стабільного прогресу.

 • Rusty Vortex says:

  Легальний гемблінг в Україні набуває нових можливостей та розвивається. Важливий крок у відновленні та прогресі цієї галузі.

 • FireBrang says:

  Легальний гемблінг в Україні зростає, відкриваючи нові можливості для розвитку галузі та збільшення прибутку держави. Це крок у майбутнє.

 • dark hq says:

  Легальний гемблінг в Україні набуває нового розвитку, що відкриває багато можливостей для гравців та галузі в цілому. Важливий крок у напрямку прогресу.

 • Bleeker says:

  Легальний гемблінг в Україні розвивається з кожним днем, від відновлення до прогресу. Це важливий крок для розвитку галузі та збільшення прибутків держави.

 • Blister says:

  Легальний гемблінг в Україні розвивається з відновлення до прогресу, це важливий крок для розвитку галузі та привернення інвестицій.

 • Arsenic Coo says:

  Розвиток легального гемблінгу в Україні важливий для створення нових робочих місць та збільшення податкових надходжень. Потрібно ретельно контролювати цей процес.

 • voodoo cyclone says:

  Легальний гемблінг в Україні розвивається з відновлення до прогресу. Це важливий крок для розвитку галузі та збільшення доходів держави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини