Специалисти Gazeta аналізують зміни в системі оподаткування гемблінг-індустрії та надають прогнози на майбутнє.

Специалисты Gazeta.Lviv комментируют изменения в системе налогообложения для гемблинг-индустрии и дают прогнозы на будущее  Вікна Новини

Home » Специалисти Gazeta аналізують зміни в системі оподаткування гемблінг-індустрії та надають прогнози на майбутнє.
Специалисти Gazeta аналізують зміни в системі оподаткування гемблінг-індустрії та надають прогнози на майбутнє.

Зміни в системі оподаткування для гемблінг-індустрії

Недавно народний депутат Ярослав Железняк повідомив про підписання закону про скасування можливості гемблінг-індустрії платити податки за спрощеною системою президентом Володимиром Зеленським.

У квітні 2022 року, в перші місяці повномасштабної війни в Україні, депутати проголосували за зміну до закону, яка дозволяла деяким галузям бізнесу платити лише 2% податку від прибутку.

Автомати для гри та вся галузь гемблінгу загалом входили до цієї групи, тому практично всі оператори перейшли на спрощену систему, значно знизивши суми відрахувань до державного бюджету.

Сейчас также смотрят

І ось на початку 2023 року гральний бізнес офіційно позбавлений пільг, перехідний період не передбачений.

Аргументи “за” і “проти” введеної системи оподаткування

За заборону перебування гемблінгу на спрощеній системі виступали багато депутатів. Основним аргументом стали результати 2022 року щодо сплати податків: галузь азартних ігор перерахувала до бюджету близько 80 мільйонів гривень.

Так, до квітня 2022 року протягом одного дня в середньому оператори платили країні близько 200 тисяч гривень, після — в десять разів менше.

Як відзначають спеціалісти проекту gazeta.lviv.ua, показники за минулий рік гемблінг виконав і перерахував більше мільярда гривень до бюджету. Але досягти такої суми вдалося за рахунок регулярних платежів за ліцензії.

Податків до бюджету надійшло значно менше, ніж очікувалося, що змусило депутатів ініціювати скасування пільги і повернення звичайної системи оподаткування.

Представники КРАІЛ та UGC підкреслюють, що законопроект передбачає надто великий тиск на бізнес.

Декілька видів платежів у вигляді відсотків від прибутку, специфічні саме для гемблінгу пункти та найбільша в Європі вартість ліцензій — непереборне брем’я для гральної індустрії, яке може знищити всі досягнення легалізації і стати причиною банкрутства більшості операторів або переходу їх в “тінь”.

Як вихід з складної ситуації профільні органи пропонують законопроект №2713-д, стверджуючи, що він передбачає створення більш прозорої, чесної та справедливої системи оподаткування для гемблінгу. Але поки за зміни не проголосовано, набуває чинності законопроект №8079.

Як тепер оператори азартних ігор будуть платити податки

Після набрання чинності нового закону оператори азартних ігор втрачають можливість відраховувати лише 2% від прибутку як податок до державного бюджету.

І тепер вони повинні платити:

  • Військовий збір — 1,5%.
  • ЄСВ — 22%.
  • Податок з суми виграшу клієнта — 19,5%.
  • Податок на валовий гральний дохід — у межах 10-18%.
  • Податок на прибуток підприємств — становить 18%.
  • Податок НДС — 20%.

Навантаження на компанії значно підвищиться і до яких наслідків це призведе — стане зрозуміло вже досить скоро. Однак представники UGC та національного регулятора не втрачають надії на прийняття законопроекту №2713-д.

Влада під час війни пішла на немалі уступки, щоб українські бізнеси продовжили жити, навіть не зважаючи на складну ситуацію.

Однак так не може бути постійно. Читай, коли відмінять пільгове 2% оподаткування для ФОП.

2 Replies to “Специалисти Gazeta аналізують зміни в системі оподаткування гемблінг-індустрії та надають прогнози на майбутнє.”

  • Murder Matter says:

    Специалісти Gazeta розглядають зміни в оподаткуванні гемблінгу та дають прогнози на майбутнє. Цікаво дізнатися, як це вплине на галузь.

  • Dez North says:

    Специалісти Gazeta.Lviv досліджують зміни в оподаткуванні гемблінгу і роблять прогнози на майбутнє. Важливо бути в курсі таких питань для успішної роботи в цій галузі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини