ТЕ, ЩО У НАС НАЗИВАЄТЬСЯ ЕЛІТОЮ , В НОРМАЛЬНИХ КРАЇНАХ СИДИТЬ ЗА ГРАТАМИ – Стрий.net

Home » ТЕ, ЩО У НАС НАЗИВАЄТЬСЯ ЕЛІТОЮ , В НОРМАЛЬНИХ КРАЇНАХ СИДИТЬ ЗА ГРАТАМИ – Стрий.net

Першим поступається той, хто розумніший. Всі знають цей, старий як світ, вислів. Безсмертна думка! На цьому понятті покоїться, будується і міцніє світова імперія простоти і тупості. Саме так за допомогою страху, дурості і телевізора можна швидко зліпити сліпу диктатуру. Особливо в країні, яка перебуває в стані війни.

Не можна підміняти справжнє красиво сказаним. Але я кажу вам – ще ніколи телевізор не був таким близьким до сміттєвого відра, як зараз. Ціла владна машина заснована на телевізорі, приводиться в рух телевізором і закінчується тоді, коли ви його вимикаєте.

Від постійного споживання телевізора та соцмереж у людей атрофуються розумові рецептори до такої міри, що вони не можуть засвоїти плоди власного думання. А немає мислення – немає людини.

Влади всяк хоче – тільки не кожному вона дається. Актор примушує тебе любити і сміятися або ридати і страждати – він ввергає тебе в залежність, рабство і стає порівняно з тобою надлюдиною. Письменник пише твір для того, щоб підкорити читача, і якщо він добрий письменник, то й підкорює.

Кожен хоче бути сильним. Але ніхто не хоче визнавати, що дурний сильним бути не може! І ця думка має дуже цікаве продовження – розумієте, коли мудра людина помиляється, не знає, не вміє чогось, вона визнає це, аби навчитись або дати можливість діяти тому, хто знає і вміє. Хитра людина завжди намагається перекласти провину на іншого або, як зараз кажуть, перевести стрілки. Але є ще третій тип – я назвав би цю касту «сучасні владні хайпери». Це люди, вражені автофілією, які досконало вміють видавати власну нікчемність і неспроможність за модну, сучасну реальність, за норму, навіть за чесноту.

Так поволі ми починаємо жити в середовищі брехні та напівправди, де хайпом здобувають владу, утримують її, знищують опонентів, затикають рота розумнішому і кращому. Так закон числа тупих перемагає творчу силу одиниці інтелекту. Тіктокери, блогери, радники готові на все заради лайків, а якщо за це ще й у владу беруть та й владою наділяють – вузькочолі підуть напролом.

Кожне зло починається з егоїзму посередності. Ними верхи зараз кишать. І поки талант проб’ється – бездарність встигне вислужитись. Те, що у нас називається елітою, в нормальних країнах сидить за гратами. Тому якщо найближчим часом не зміниться елітарний добір чи, я радше сказав би, професійна селекція і замість тих, що пишуть диктант і читають суфлер, не прийдуть ті, хто вміють писати закони – влада і надалі буде лише монополією на невід’ємне право брехати заради свого порятунку!

Страшний той світ, де двоє дивляться на одне і те ж, а бачать цілком протилежне! Одні – зло війни, інші – добро вигоди від неї. Що гірше – не знаю.

Олег ФИЛИК, доктор філософії

2 Replies to “ТЕ, ЩО У НАС НАЗИВАЄТЬСЯ ЕЛІТОЮ , В НОРМАЛЬНИХ КРАЇНАХ СИДИТЬ ЗА ГРАТАМИ – Стрий.net”

  • Dance Bloom says:

    Еліта у нас залишається непокараною, а в інших країнах сидить за гратами. Це показує проблему корупції та безкарності в Україні.

  • Uluru Walker says:

    Еліта в Україні часто залишається непокараною за свої злочини, що порушує закон. В інших країнах такі люди відбувають покарання за свої дії.

  • Wildcat Appaloosa says:

    Так называемая элита в Украине часто остается безнаказанной, в то время как в других странах они были бы за решеткой. Необходимо бороться за справедливость и привлекать к ответственности коррумпированных чиновников.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини