ТРАГЕДІЯ УКРАЇНИ – ГРІХОПАДІННЯ ЕЛІТ – Стрий.net

Home » ТРАГЕДІЯ УКРАЇНИ – ГРІХОПАДІННЯ ЕЛІТ – Стрий.net

             Сьогочасне переродження суспільства, а точніше – його провідної верстви, відображає одне просте, хоч і занадто моралізаторське, слово – гріхопадіння.

             Я не відкрию Америку, коли скажу, що за період війни в Україні народився новий прошарок мегазаможних людей, які стали такими завдяки війні. І якщо їх попередники були плодом криміналу і партноменколатури, то ці зросли на вигоді воєнного моменту, очима рахуючи гроби, а руками – гроші. Називайте їх як хочете – падальники, стервозники, владоволонтери…

             Для мене ж найкраще підходить – зрадники. Найжорстокіші люди – це зрадники, вони не просто виконують свою роботу на нового хазяїна, вони люто ненавидять тих, хто не здався і не зрадив. Бо ці люди бентежать залишки їхнього сумління і залишаються носіями страшної правди.

             Велика річ на світі вміти належати правді. Правда народжує еліту. Ту верству населення, на яку пропаганда не діє. Адже пропаганда не перетворює людей на дурнів, пропаганда власне є тим, що розраховане на дурнів.

             Інтитут репутації в нашій країні знищений. Людей з репутацією перетворили на обсміяних дурників, а нікчем зробили «людьми з репутацією» – лизати, догаджати і збирати кошти у власні військові фонди, які чомусь дуже смердять партійними… Сміливі слова, які здаються настільки новими тому, хто їх промовляє, були, і майже з тими ж інтонаціями, виголошені вже сотні разів. Маятник розгойдується взад і вперед. Рух незмінно відбувається по колу. По колу однієї великої нескінченної зради.

               На війні немає справедливості – є лише правда. Правда, яку прості люди бачать через очі смерті. «Еліта» не бере участі у війні. «Еліта» підраховує збитки і відчуває легкий дискомфорт. Власність – справжня власність, надра, гроші – в руках людей, які або за кордоном, або вільно можуть туди виїхати. Їм все одно.

               Ми – на зламі. Країна стікає кров’ю. Стара еліта самоусунулась, а нова ще не народилась. Чи народиться – не знаю. Знаю лише, що цих пологів Україна може не пережити…

Олег ФИЛИК, доктор філософії

Позначки:війна, влада, еліта, Олег Филик, Росія, Стрий нет, Україна

2 Replies to “ТРАГЕДІЯ УКРАЇНИ – ГРІХОПАДІННЯ ЕЛІТ – Стрий.net”

  • Delirium says:

    Трагедія України – це результат гріхопадіння еліт, які не думають про народ. Це важливо пам’ятати і шукати шляхи виходу з цієї ситуації.

  • acid gosling says:

    Трагедія України – наслідок гріхопадіння еліт. Це печальна реальність, яка потребує негайних змін і виправлень. Необхідно діяти разом для кращого майбутнього.

Останні новини