УКРАЇНСЬКЕ ВОДОХРЕЩЕ – ЯКЕ ВОНО? – Стрий.net

Home » УКРАЇНСЬКЕ ВОДОХРЕЩЕ – ЯКЕ ВОНО? – Стрий.net

            Напередодні свята, 18 січня, традиційно українці збираються за столом для останнього Святвечора. В народі його ще називають “Голодна кутя”. Впродовж всього дня віряни тримають суровий піст, нічого не їдять, лише п’ють воду. А сідати за стіл можна лише після того, як на небі з’явиться перша вечірня зірка. На стіл ставлять лише пісні страви, зокрема кутю, вареники з капустою, узвар, рибу тощо.

            Вода на Водохреще, 19 січня, символізує очищення та початок життя. Тому віряни набирають її після освячення та зберігають вдома. Йорданську воду заведено зберігати подалі від очей, за іконами. Цікаво, що така вода не псується протягом всього року.

           Набрати освяченої води також можна в церкві. Традиційно у водоймі поблизу храму вирубується ополонка у вигляді хреста. Цей же хрест встановлюють над нею та обливають червоним відваром з буряка. Це — символ крові.

          Для вірян від Йордана починається весільний сезон, який триває аж до Великого посту.

          У цей день, 19 січня, НЕ МОЖНА:

– набираючи воду, лаятися з кимось чи бути на когось ображеним. Вода може втратити свої цілющі властивості від негативних думок.

– занурюватися у воду без сповіді та причастя. Варто це робити тільки з чистою душею та щирим бажанням.

– вживати алкоголь перед тим, як занурюватись у воду.

– плакати, бо той, хто 19 січня буде лити сльози, плакатиме до наступного свята.

– прати, бо таким чином ви оскверняєте воду.

– прибирати, в’язати, шити та виконувати будь-яку домашню роботу.

– ворожити, інакше наврочите біду. 

Позначки:богоявлення, водохреще, СТРИЙ, Україна, хрест

3 Replies to “УКРАЇНСЬКЕ ВОДОХРЕЩЕ – ЯКЕ ВОНО? – Стрий.net”

  • Fire Sass says:

    Українське водохреще – це традиційне свято, яке відзначається купанням у воді. Я завжди беру участь у цьому святі, відчуваю дух спільноти.

  • divine bramble says:

    Українське водохреще – традиційне свято з освяченням води. Пам’ятаю, як в дитинстві ходили на річку з дідусем, щоб освятити воду. Це завжди було неймовірно весело!

  • Lava Nibbler says:

    Українське водохреще – це традиційне свято з освяченням води. Це символ чистоти, здоров’я і благополуччя. Моє взаємодія з цим святом завжди було магічним.

Останні новини