УКРАЇНСЬКЕ ВОДОХРЕЩЕ – ЯКЕ ВОНО? – Стрий.net

Home » УКРАЇНСЬКЕ ВОДОХРЕЩЕ – ЯКЕ ВОНО? – Стрий.net

            Напередодні свята, 18 січня, традиційно українці збираються за столом для останнього Святвечора. В народі його ще називають “Голодна кутя”. Впродовж всього дня віряни тримають суровий піст, нічого не їдять, лише п’ють воду. А сідати за стіл можна лише після того, як на небі з’явиться перша вечірня зірка. На стіл ставлять лише пісні страви, зокрема кутю, вареники з капустою, узвар, рибу тощо.

            Вода на Водохреще, 19 січня, символізує очищення та початок життя. Тому віряни набирають її після освячення та зберігають вдома. Йорданську воду заведено зберігати подалі від очей, за іконами. Цікаво, що така вода не псується протягом всього року.

           Набрати освяченої води також можна в церкві. Традиційно у водоймі поблизу храму вирубується ополонка у вигляді хреста. Цей же хрест встановлюють над нею та обливають червоним відваром з буряка. Це — символ крові.

          Для вірян від Йордана починається весільний сезон, який триває аж до Великого посту.

          У цей день, 19 січня, НЕ МОЖНА:

– набираючи воду, лаятися з кимось чи бути на когось ображеним. Вода може втратити свої цілющі властивості від негативних думок.

– занурюватися у воду без сповіді та причастя. Варто це робити тільки з чистою душею та щирим бажанням.

– вживати алкоголь перед тим, як занурюватись у воду.

– плакати, бо той, хто 19 січня буде лити сльози, плакатиме до наступного свята.

– прати, бо таким чином ви оскверняєте воду.

– прибирати, в’язати, шити та виконувати будь-яку домашню роботу.

– ворожити, інакше наврочите біду. 

Позначки:богоявлення, водохреще, СТРИЙ, Україна, хрест

23 Replies to “УКРАЇНСЬКЕ ВОДОХРЕЩЕ – ЯКЕ ВОНО? – Стрий.net”

 • Fire Sass says:

  Українське водохреще – це традиційне свято, яке відзначається купанням у воді. Я завжди беру участь у цьому святі, відчуваю дух спільноти.

 • divine bramble says:

  Українське водохреще – традиційне свято з освяченням води. Пам’ятаю, як в дитинстві ходили на річку з дідусем, щоб освятити воду. Це завжди було неймовірно весело!

 • Lava Nibbler says:

  Українське водохреще – це традиційне свято з освяченням води. Це символ чистоти, здоров’я і благополуччя. Моє взаємодія з цим святом завжди було магічним.

 • Milan Call Back says:

  Українське водохреще – це важлива традиція, що об’єднує людей у спільному святкуванні. Мій досвід взаємодії – це спокій і радість від спільного святкування з рідними.

 • skylark says:

  Українське водохреще – це традиційне свято, яке відзначається у багатьох регіонах України. Моє взаємодія з ним завжди було веселою та важливою частиною зимового періоду.

 • manbreaker says:

  Українське водохреще – традиційне свято, яке об’єднує людей навколо води. Участь у церемонії дарує віру і надію на майбутнє.

 • Blood Taker says:

  Українське водохреще – це традиційне свято, яке відзначається зануренням у воду. Це символ очищення та нового початку. У мене був досвід участі у водохрещі, це завжди була особлива та духовна подія.

 • taffy duchess says:

  Українське водохреще – це традиційне свято з важливими обрядами. Мій досвід участі в цьому святі завжди був незабутнім та духовним.

 • Truth says:

  Українське водохреще – це традиційне свято з водною обрядовістю. Як експерт, рекомендую участь у церковних обрядах та водних процесіях.

 • ProGamer says:

  Українське водохреще – це свято, яке символізує очищення душі і тіла. Я завжди брав участь у церемоніях, відчуваючи магію цього дійства.

 • Lskeee says:

  Українське водохреще – це традиційне свято, яке об’єднує людей навколо води. Я завжди брав участь у церемонії та відчував особливу енергію.

 • Double Eerie says:

  Українське водохреще – це традиційне свято з важливими обрядами. Моє спілкування з цим обрядом завжди було наповнене емоціями та духовністю.

 • mad kid says:

  Українське водохреще – це давня традиція, яка символізує очищення та нове життя. Моє досвід взаємодії з цим обрядом був незабутнім і наповненим позитивними емоціями.

 • twinkle cocoa says:

  Українське водохреще – це важлива традиція, яка об’єднує людей навколо води, віри і спільних обрядів. Як експерт, рекомендую долучитися до цього святкування для духовного збагачення.

 • indigo red says:

  Українське водохреще – традиційне свято зі святковим обрядом освячення води. Я завжди беру участь у цьому святі, відчуваю духовне очищення.

 • Bleachers says:

  Українське водохреще – це традиційне свято, яке об’єднує людей у спільній молитві і обряді. Моє взаємодія з ним – це завжди радість, спокій і віра.

 • meep says:

  Українське водохреще – це традиційне свято, яке об’єднує людей навколо води, обрядів і спільної віри. Мій досвід – це спільна молитва і купання у водоймі з рідними.

 • Winter Underdog says:

  Українське водохреще – це важливий релігійний обряд, що символізує очищення та нове народження. Я завжди відчуваю особливу енергію під час цього свята.

 • High Beam says:

  Українське водохреще – унікальне свято з давніми традиціями. Моє спілкування з цим обрядом було надзвичайно вражаючим і духовним. Це надзвичайне переживання!

 • Mule Lock says:

  Українське водохреще – це традиційне свято з багатьма обрядами. Моє спілкування з ним завжди наповнене радістю і віруючістю.

 • third moon says:

  Українське водохреще – це важлива традиція, яка об’єднує людей навколо води. Я завжди брав участь у цьому святі з дитинства і відчував особливу енергію.

 • Tea Kettle says:

  Українське водохреще – це святкове та важливе подія для українців. Я завжди брав участь у цьому обряді з дитинства, це дуже важливо для мене.

 • Bowler says:

  Українське водохреще – це свято, що об’єднує народ. Моє спілкування з ним завжди наповнене вірою, теплом і радістю.

Останні новини