Українські IT-фахівці віддають перевагу геймдеву та Military-tech, але негативно ставляться до гемблінгу та 18+ – результати дослідження ITExpert

Українські айтівці надають перевагу геймдеву та Military-tech, проте найбільше хейтять гемблінг та 18+ —  ITC

Home » Українські IT-фахівці віддають перевагу геймдеву та Military-tech, але негативно ставляться до гемблінгу та 18+ – результати дослідження ITExpert

Дослідження: де хочуть та не хочуть працювати айтівці в Україні

Рекрутингова агенція ITExpert провела дослідження про те, де хочуть та не хочуть працювати айтівці в Україні. Усього у дослідженні взяли участь 228 фахівців. З них розробників — 45,2%, QA спеціалістів — 14,9%, Team Lead/Tech Lead — 14%, HR/рекрутерів — 6,6%, PM/PO — 4,4%, DevOps Engineer’ів — 3,9%, а також спеціалістів на інших позиціях — 11%. Один фахівець міг обрати одразу кілька доменів, адже продукти можуть охоплювати одразу кілька сфер.

Найбільш популярні тематики проєктів для українських айтівців

 • GameDev — сфера розробки ігор.
 • MilitaryTech — напрямок розробки військових технологічних продуктів, створюють дрони, спеціальні ERP системи та інші продукти для потреб військових.
 • Ecommerce — розробка продуктів для електронної комерції, наприклад, маркетплейсів.
 • Fintech — сфера фінансових технологій, яка охоплює: електронні гроші та гаманці, брокерські онлайн-послуги, кредити та мікрокредити, інвестування, трейдинг, Forex та інші продукти (банківська сфера винесена в окремий напрямок).
 • Data Science — продукти у напрямку збирання, обробки та подання даних. Стосується розробок у Big Data, AR/VR, Computer Vision, NLP, Deep Learning, найчастіше охоплює і поняття Штучного інтелекту.

У топ-10 також увійшли: IoT, Healthcare, EdTech, Travels та Blockchain. А 4,8% айтівців не надають переваги жодному напрямку. 37,8% айтівців зараз працюють у домені, який відмітили як бажаний.

Для розробників та DevOps Engineer топ-1 став MilitaryTech, для QA-фахівців — це Ecommerce, а для Team Lead/Tech Lead — Fintech. Найбільше у GameDev хочуть працювати фахівці з цієї ж сфери (23,7%), Ecommerce (13,2%) та B2B-продуктів (10,5%). Про MilitaryTech найчастіше мріють айтівці з Ecommerce (23,5%) та Fintech (8,8%). У Ecommerce хотіли б працювати фахівці з того ж домену (48,8%) та B2B-рішень (9,8%).

Разом з тим, є деякі сфери, в яких айтівці не дуже хочуть працювати. Найменш привабливими сферами розробки виявилися:

 • Gambling (продукти у сфері азартних ігор),
 • Adult (18+ контент),
 • Blockchain (криптовалюти, NFT маркетплейси, Crypto-трейдинг загалом, De-fi тощо),
 • Banking,
 • GameDev.

До антирейтингу також увійшли FinTech, B2G (послуги для державних органів, муніципальні послуги тощо), Ecommerce, Logistics & Retail, Insurance. 12,3% фахівців зазначили, що не мають сфер, де б не хотіли працювати. 6,6% айтівців вже працевлаштовані у доменах, де б не хотіли продовжувати кар’єру.

Загалом рейтинг за типами компаній серед IT-кандидатів

 • продуктова — 57,9% респондентів,
 • аутсорс — 9,2% респондентів,
 • аутстаф — 4,8% респондентів,
 • стартап – 6,6% респондентів,
 • немає різниці — 21,5% респондентів.

Абсолютна більшість респондентів (75,7%), які працюють у продуктах, зазначають саме цей тип роботодавців як свій улюблений.

Більшість з респондентів працюють у продуктових компаніях (45,2%). Менше — у аутсорсах (27,6%) та аутстафі (11,4%). У стартапах працевлаштовані 9,6% фахівців. Інший тип компанії відмітили 6,1% айтівців.

Найбільш популярні поточні домени/тематики проєктів серед айтівців: Ecommerce (17,5%), B2B solutions (14,5%) та Fintech (11,4%).

Висновок

Згідно з дослідженням ITExpert, українські айтівці найбільше зацікавлені у роботі в сферах GameDev, MilitaryTech, Ecommerce, Fintech та Data Science. Водночас, найменш привабливими для них є сфери Gambling, Adult, Blockchain, Banking та GameDev. Більшість айтівців працюють у продуктових компаніях і вважають їх улюбленими роботодавцями.

Цитата автора сайту: “Дослідження ITExpert надає цінну інформацію про вподобання та пріоритети українських айтівців, що допоможе роботодавцям краще розуміти ринок праці та привертати талановитих фахівців до своїх проєктів.”

5 Replies to “Українські IT-фахівці віддають перевагу геймдеву та Military-tech, але негативно ставляться до гемблінгу та 18+ – результати дослідження ITExpert”

 • Killer Merlot says:

  У мене був досвід спілкування з українськими IT-фахівцями, і я підтверджую, що вони дійсно віддають перевагу геймдеву та Military-tech. Щодо гемблінгу та 18+, багато з них виявляють негативне ставлення до цих сфер. Це може бути пов’язано з їхнім професійним етикетом та відповідальним підходом до роботи.

 • sneakerkid says:

  Українські IT-фахівці віддають перевагу геймдеву та Military-tech, але негативно ставляться до гемблінгу та 18+. Це важливо для розвитку галузі в Україні.

 • lady killer says:

  Інтереси українських IT-фахівців вражають: геймдев та Military-tech на першому місці. Гемблінг та 18+ не входять у їх уподобання – результати дослідження ITExpert.

 • Betty Cricket says:

  Українські IT-фахівці виявили свої уподобання у геймдеві та Military-tech, але не схвалюють гемблінг та 18+. Цікаві результати дослідження від ITExpert.

 • Moonflower says:

  Українські IT-фахівці виявили високий інтерес до геймдеву та Military-tech, але не схвалюють гемблінг та 18+. Цікаві результати дослідження ITExpert.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини