УКРАЇНСЬКЕ ВОДОХРЕЩЕ – ЯКЕ ВОНО? – Стрий.net

Home » УКРАЇНСЬКЕ ВОДОХРЕЩЕ – ЯКЕ ВОНО? – Стрий.net

Напередодні свята, 18 січня, традиційно українці збираються за столом для останнього Святвечора. В народі його ще називають “Голодна кутя”. Впродовж всього дня віряни тримають суровий піст, нічого не їдять, лише п’ють воду. А сідати за стіл можна лише після того, як на небі з’явиться перша вечірня зірка. На стіл ставлять лише пісні страви, зокрема кутю, вареники з капустою, узвар, рибу тощо.

Вода на Водохреще, 19 січня, символізує очищення та початок життя. Тому віряни набирають її після освячення та зберігають вдома. Йорданську воду заведено зберігати подалі від очей, за іконами. Цікаво, що така вода не псується протягом всього року.

Набрати освяченої води також можна в церкві. Традиційно у водоймі поблизу храму вирубується ополонка у вигляді хреста. Цей же хрест встановлюють над нею та обливають червоним відваром з буряка. Це — символ крові.

Для вірян від Йордана починається весільний сезон, який триває аж до Великого посту.

У цей день, 19 січня, НЕ МОЖНА:

– набираючи воду, лаятися з кимось чи бути на когось ображеним. Вода може втратити свої цілющі властивості від негативних думок.

– занурюватися у воду без сповіді та причастя. Варто це робити тільки з чистою душею та щирим бажанням.

– вживати алкоголь перед тим, як занурюватись у воду.

– плакати, бо той, хто 19 січня буде лити сльози, плакатиме до наступного свята.

– прати, бо таким чином ви оскверняєте воду.

– прибирати, в’язати, шити та виконувати будь-яку домашню роботу.

– ворожити, інакше наврочите біду.

22 Replies to “УКРАЇНСЬКЕ ВОДОХРЕЩЕ – ЯКЕ ВОНО? – Стрий.net”

 • Doughboy says:

  Українське водохреще – традиційне свято з обрядами і забавами. Моє спілкування з цим святом завжди було радісним і запам’ятовуваним.

 • Lounge Master says:

  Українське водохреще – це традиційний релігійний обряд, який відзначається у нашій країні щороку. Це свято, яке об’єднує людей навколо води.

 • Cardinal Rebel says:

  Українське водохреще – це традиційне свято з освяченням води. Моє спілкування з цим обрядом відбувається щорічно з дитинства, воно наповнює серце радістю та надією.

 • Carrot Joker says:

  Українське водохреще – це важлива традиція, яка об’єднує людей у спільному святкуванні. Як експерт, рекомендую долучитися до цього свята для заряду позитивною енергією.

 • Taffy Duchess says:

  Українське водохреще – це традиційне свято, яке об’єднує людей у спільній молитві і обряді. Я завжди брав участь у водосвятті і відчував особливу атмосферу спокою і єдності.

 • Spider Fuji says:

  Українське водохреще – це давня традиція, яка символізує очищення і нове початок. Моє спілкування з цим обрядом завжди було наповнене емоціями та віру в майбутнє.

 • rosie bird says:

  Українське водохреще – це свято, яке об’єднує людей навколо води, символізуючи очищення і нове життя. Мій досвід – це радість спільного святкування і вірна традиція.

 • Bootleg Taximan says:

  Українське водохреще – це традиційне свято, яке об’єднує людей навколо води. Моє враження: спокій, радість, обновлення. Це час для зарядження позитивною енергією.

 • HOV says:

  Українське водохреще – це важлива традиція, яка об’єднує людей у спільному обряді очищення і віри. Моє досвіду взаємодії з цим святом – це надія, щастя і спокій.

 • xFRST says:

  Українське водохреще – це древнє обрядове свято, яке відзначається у нашій культурі з давніх часів. Як експерт, рекомендую долучитися до цього обряду для очищення душі.

 • Boost says:

  Українське водохреще – це традиційне свято з важливими обрядами. Моє спілкування з цим обрядом завжди було дуже вражаючим та надихаючим.

 • brick mooch says:

  Українське водохреще – це традиційне свято, що відзначається пірнанням у ополонку. Це символ очищення душі і тіла, сприймається як обрядова подія.

 • airporthobo xd says:

  Українське водохреще – це традиційне свято, яке відзначається обрядом освячення води. Участь у цьому святі наповнює душу радістю і віру.

 • freaky ratbuster says:

  Українське водохреще – це унікальна традиція, яка об’єднує людей у спільній молитві і обряді. Моя родина завжди відзначала цей святковий день з радістю та вірою.

 • whistler says:

  Українське водохреще – важлива традиція, яка об’єднує людей. Моє взаємодіяння з цим святом завжди було незабутнім і духовним.

 • Easy Mac says:

  Українське водохреще – це традиційне свято, яке об’єднує людей навколо води. Я завжди відзначаю цей день з родиною і друзями, дотримуючись українських обрядів.

 • LunaStar says:

  Українське водохреще – це традиційний релігійний обряд, який має велике значення для українців. Моє спілкування з цим обрядом було дуже вражаючим і наповненим духовною енергією.

 • Stallion Patton says:

  Українське водохреще – це свято, яке має глибокі традиції. Моє взаємодія з цим обрядом завжди було вражаючим та духовним.

 • Centurion Sherman says:

  Українське водохреще – це давня традиція, яка символізує очищення та нове початок. Моє взаємодія з цим обрядом було надзвичайно емоційним і духовним.

 • mronstr says:

  Українське водохреще – це традиційне свято з обрядами та символікою. Моє спілкування з цим обрядом завжди було вражаючим та духовним.

 • Cereal Killer says:

  Українське водохреще – це традиційне свято з важливими обрядами. Моє взаємодія з ним завжди було надзвичайно вражаючим і духовним.

 • freaky ratbuster says:

  Українське водохреще – це національне свято, яке об’єднує людей навколо традиційних обрядів. Я завжди раджу брати участь у цьому святі, це надзвичайно важливо для душі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини