Вплив двох років війни на українську гемблінг-індустрію: висновки Вікторії Закревської

Вікторія Закревська: Як два роки війни змінили український гемблінг  Українські Новини

Home » Вплив двох років війни на українську гемблінг-індустрію: висновки Вікторії Закревської

Повномасштабна війна, яку Росія розпочала проти України два роки тому, 24 лютого 2022 року, суттєво змінила структуру легального ринку азартних ігор.

Проте вітчизняний гемблінг зміг достатньо оперативно адаптуватися до нових умов роботи, зосередитись на розвитку онлайн-сегменту і продемонстрував суттєве зростання в 2023 році. Так, від сплати за ліцензії у сфері організації та проведення азартних ігор у 2023 році до держбюджету надійшло 1,969 млрд грн ($52,367 млн). Загалом за 2023 рік гральний бізнес сплатив 10,4 млрд грн ($276,596 млн) податків.

Безумовно, якби не війна, то ці показники були б набагато кращими. Суттєве зниження внутрішньо-українських туристичних потоків та майже повне зникнення зовнішніх, постійна фізична загроза об’єктам інфраструктури, в яких розташовані гральні заклади, зупинка роботи під час повітряних тривог, наявність комендантської години, яка суттєво впливає на час та тривалість роботи казино, залів гральних автоматів, тощо – все це не дозволяє повноцінно відновити роботу офлайн-сегменту гемблінгу і зменшує результати економічної діяльності галузі.

Однак це не стало на заваді волонтерської та благодійної діяльності легальних організаторів ринку азартних ігор. Ukrainian Gamling Counсil як найбільша Асоціація легальних організаторів грального бізнесу використовує всі доступні механізми для допомоги державі в протидії російському агресору. Це проявляється як у допомозі ЗСУ, так і в реалізації гуманітарних проєктів. Зокрема, усі компанії-члени UGC є засновниками чи співзасновниками благодійних фондів. З початку повномасштабного вторгнення сумарна допомога ЗСУ та українцям за сприяння Favbet Foundation вже становить понад 210 млн грн ($5,585 млн), Slots City Foundation –понад 150 млн грн ($4 млн), Pin-Up Foundation – 52 млн грн ($1,38 млн), допомога компанії Cosmolot – понад 130 млн грн ($3,46 млн). Благодійний фонд WeCareFund від Vbet Україна допомагає у вирішенні гуманітарних проблем населення, на благодійність було акумульовано понад 19 млн грн ($0,5 млн). Також, потрібно згадати колишніх ліцензіатів, той же Parimatch активно допомагав, поки не припинив діяльність через сумнівні санкції. Тому, загальна сума допомоги ліцензіатів на сьогодні становить майже вдвічі більше 1 млрд 128 млн грн (майже $30 млн).

Український гемблінг: досягнення та перспективи

Незважаючи на війну, український гемблінг досяг неабияких успіхів у розвитку. І про це варто постійно нагадувати світу, використовуючи можливості міжнародних професійних форумів. Зокрема, 6-8 лютого 2024 року в Лондоні відбудеться визначна подія для всесвітньої гемблінгової індустрії – ICE 2024. Цього року на теренах ExCeL London збереться понад 45 000 першопрохідців у гральній індустрії, серед яких український ринок представлятиме Ukrainian Gamling Counsil.

ICE 2024 – це найвпливовіший всесвітній діловий та освітній захід у галузі азартних ігор у світі. Тож, його учасники мають дізнатись про те, які можливості відкриються для гемблінгу після перемоги України та поразки Росії.

На регіональному ринку легальних азартних ігор знадобиться новий лідер. З огляду на те, що російський ринок став токсичним, центром гемблінгу в офлайн-сегменті у Центральній та Східній Європі після війни стане Україна. В онлайні також величезні перспективи – навіть зараз серед ліцензіатів є іноземні компанії, наприклад, BetConstruct.

Зважаючи на той факт, що навіть в умовах війни український ринок азартних ігор демонструє зростання, він є інвестиційно привабливим та цікавим для великого міжнародного бізнесу, що ретельно вивчає умови вкладення коштів та перспективи подальшого заробітку на цьому. Ринок азартних ігор завжди вирізнявсь дуже раціональним підходом щодо інвестування в нові перспективні регіони. В Європі таким регіоном буде післявоєнна Україна.

Висновок

Український гемблінг успішно адаптувався до умов воєнного конфлікту і продемонстрував значний розвиток у онлайн-сегменті. Незважаючи на труднощі, гральний бізнес продовжує підтримувати державу та український народ через благодійну допомогу. Україна має великий потенціал для становлення лідером у гемблінговій індустрії після закінчення війни. ICE 2024 є важливою подією, де можна дізнатись про нові можливості для гемблінгу після перемоги України над Росією.

Вікторія ЗАКРЕВСЬКА, заступниця голови Ukrainian Gambling Council із комунікаційних питань

4 Replies to “Вплив двох років війни на українську гемблінг-індустрію: висновки Вікторії Закревської”

 • Tootsie Killer says:

  Вплив війни на гемблінг: зменшення інвестицій, зростання конкуренції, зміна стратегій. Необхідно адаптуватися до нових умов для успіху.

 • Sir Shark says:

  Вікторія Закревська розкрила вплив двох років війни на українську гемблінг-індустрію. Цікавий огляд змін в галузі під впливом складної ситуації.

 • Spider Fuji says:

  Вікторія Закревська розглянула вплив двох років війни на гемблінг-індустрію в Україні. Важливо розуміти наслідки конфлікту на галузь азартних ігор.

 • frmhndshk says:

  Два роки війни суттєво вплинули на гемблінг-індустрію в Україні. Це важливо враховувати при розвитку цього сектору економіки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини