Всеукраїнська рада гемблінгу критикує законопроєкт №10101 з прихованими пільгами для лотерейного лобі

Всеукраїнська рада гемблінгу розкритикувала законопроєкт №10101 із прихованими пільгами лотерейному лобі  Інтерфакс-Україна

Home » Всеукраїнська рада гемблінгу критикує законопроєкт №10101 з прихованими пільгами для лотерейного лобі

Всеукраїнська рада гемблінгу розкритикувала законопроєкт №10101 із прихованими пільгами лотерейному лобі

15:34, 09.11.2023

Всеукраїнська рада гемблінгу розкритикувала законопроєкт №10101 із прихованими пільгами лотерейному лобі

Ініційований фінансовим комітетом Верховної Ради законопроєкт №10101 “Про вдосконалення законодавства у сфері організації та проведення азартних ігор і державних лотерей” викривить конкуренцію на ринку і надасть необґрунтовані переваги організаторам лотерей, вважає Всеукраїнська рада гемблінгу (Ukrainian Gambling Council, UGC).

“Коли ми побачили проєкт №10101, ми зрозуміли, що все це робиться для того, щоб оператори державних лотерей повернулися на наземний ринок, а коли ми прочитали ліцензійні умови, ми зрозуміли, що вони хочуть повернутися і в онлайн”, – заявив координатор UGC із розвитку наземних гральних закладів Сергій Іваненко на пресконференції в “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, згідно з документом, лотерейникам надають можливість проводити букмекерську діяльність, управляти залами гральних автоматів без обмеження кількості та прив’язки до готелів, а також організовувати онлайн-казино, також без обмеження кількості сайтів-поширювачів, водночас сплачувати ліцензійний внесок у 18,76 млн грн на рік на один вид діяльності – організацію лотерей, тоді як окрема ліцензія на букмекерську діяльність коштує ушестеро дорожче – 120,6 млн грн на рік.

Крім того, лотерейним компаніям ліцензія надається на 10 років, тоді як операторам грального бізнесу – на п’ять із щорічною сплатою за неї, додав Іваненко.

Експерти на пресконференції зазначили, що діяльність лотерей не підпадає під низку обмежень щодо реклами, необхідність впровадження принципів відповідальної гри, обов’язкового попередження лудоманії та ідентифікації віку гравців тощо.

Голова асоціації Антон Кучухідзе зазначив, що поява таких законопроєктів відтерміновує ухвалення більш необхідних ініціатив для розвитку сфери азартних ігор, зокрема, законопроєкту №2713-Д про внесення змін до Податкового кодексу щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор і лотерей. Він нагадав, що законопроєкт уже було ухвалено в першому читанні, він спрямований на впорядкування оподаткування у сфері азартних ігор.

“Хочу нагадати, що (українські ліцензії) є найдорожчими ліцензіями у світі: зараз оператори сплачують… потрійну вартість за ці ліцензії, тому що наші парламентарії не змогли ухвалити закон №2713-Д, згідно з яким ця норма вирівнюється з тими параметрами, які більш-менш підходять під реалії країни”, – наголосив Іваненко.

Він закликав до розгляду законопроєкту в другому читанні та вирівнювання умов роботи з учасниками лотерейного ринку.

Цитата автора сайту:

“Коли ми побачили проєкт №10101, ми зрозуміли, що все це робиться для того, щоб оператори державних лотерей повернулися на наземний ринок, а коли ми прочитали ліцензійні умови, ми зрозуміли, що вони хочуть повернутися і в онлайн”, – Сергій Іваненко, координатор UGC із розвитку наземних гральних закладів.

Висновок автора сайту:

Законопроєкт №10101 надає необґрунтовані переваги організаторам лотерей і порушує конкуренцію на ринку. Важливо врахувати інтереси учасників лотерейного ринку та розглянути законопроєкт №2713-Д для впровадження необхідних змін у сфері азартних ігор.

Джерело: https://www.youtube.com/live/nyyLxExPPPI?si=Tqf7riaT3MYkElfx

6 Replies to “Всеукраїнська рада гемблінгу критикує законопроєкт №10101 з прихованими пільгами для лотерейного лобі”

 • GG says:

  Законопроєкт №10101 має приховані пільги для лотерейного лобі, це несправедливо. Важливо боротися за чесний гемблінг в Україні.

 • sunvolt says:

  Законопроєкт №10101 має приховані пільги для лотерейного лобі, що засуджує Всеукраїнська рада гемблінгу. Необхідно боротися за чесність і прозорість у гемблінгу.

 • Freeze Queen says:

  Законопроєкт №10101 має приховані пільги для лотерейного лобі, що критикує Всеукраїнська рада гемблінгу. Необхідно забезпечити рівні умови для всіх учасників гемблінгу.

 • cardinal rebel says:

  Законопроєкт №10101 потребує перегляду, щоб уникнути пільг для лотерейного лобі. Важливо зберегти прозорість та рівні умови для гемблінгу в Україні.

 • Wonder Lady says:

  Законопроєкт №10101 має приховані пільги для лотерейного лобі, що може шкодити гемблінгу в Україні. Необхідно уважно вивчати його положення.

 • The Flying Mouse says:

  Законопроєкт №10101 має приховані пільги для лотерейного лобі – це неприйнятно. Необхідно боротися за рівні умови для всіх у гемблінгу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини