Зростає тиск на легальний гемблінг: огляд ситуації в Україні

Легальний гемблінг знову під тиском  КоментаріУА – Головні новини України й світу

Home » Зростає тиск на легальний гемблінг: огляд ситуації в Україні

Відверті перекоси у сприйнятті високотехнологічного легального грального бізнесу в Україні

Сьогодні ми продовжимо розповідати/говорити про відверті перекоси у сприйнятті високотехнологічного легального грального бізнесу в Україні деякими правоохоронними органами. І я переконаний, що ті випадки силового тиску на підліцензійний бізнес, які підштовхнули мене до написання цієї статті є досить показовими і, на превеликий жаль, можуть носити системний характер та масштабуватись на весь легальний гемблінг, тим самим остаточно його знищивши.

Насправді, у такого сценарію є дуже могутні помічники/спонсори і чим “мутніша вода” зі справедливим законодавчим регулюванням грального бізнесу, тим легше знаходити ті законодавчі прогалини та колізії, які дозволяють вчиняти відносно-законний правоохоронний тиск на абсолютно легальний сучасний високотехнологічний бізнес. Який, навіть під час війни, продовжує розвиватися та бути успішним. Як кажуть: “не завдяки, а всупереч”.

Сучасна кластерна економіка як опора для України

Про сучасну кластерну економіку, яка може стати опорою/фундаментом для нашої країни, навіть у такі тяжкі часи, про, що я писав раніше (https://comments.ua/ua/blog/onovlena-klasterna-ekonomika-yak-fundament-peremogi-2592.html), але мабуть з першого разу усвідомили це не всі, пропоную перечитати. Адже, основним посилом, який був у тій статті було те, що такий самородний високотехнологічний ІТ-кластер, який сформувався в Україні, навіть під час війни, потрібно не душити, чим займаються деякі наші парламентарі чи правоохоронці, не будемо показувати пальцем…, а розвивати і максимально оберігати від різного роду зловживань та маніпуляцій. Оскільки, затягнути цей високорентабельний сегмент бізнесу назад в тінь — це по-суті основна задача представників нелегального грального бізнесу та лотерей, яких зараз, особливо в онлайн сегменті стало дуже багато. Так, за офіційної інформації Ukrainian Gambling Council, в Україні на даний час працює понад 1200 нелегальних сайтів! Але це ще далеко не все… внутрішні дослідження членів  Асоціації UGC доводять, що трафік азартних ігор в Україні очолює рашистська компанія “Mostbet” (https://www.uagc.org.ua/post/statement-of-the-head-of-the-ukrainian-gambling-council-about-systemic-pressure ).

Національна безпека та захист власної економіки

З цього ми робимо логічний висновок, що бажання розбалансувати або взагалі знищити легальний гемблінг в Україні, це не просто розбірки за сфери впливу чи виключно корупційна сторона питання, по бажанню взяття під контроль цілу новітню високотехнологічну галузь економіки, а тут починає явно прослідковуватись і російський слід, а це уже абсолютно інше… це уже питання національної безпеки та захисту власної економіки від ворожої “гібридної” експансії!

Проблеми легального грального бізнесу в Україні

І як я бачу, що в якийсь момент, цей водорозділ між чорним та білим, добром та злом, став уже дуже очевидним, а це говорить тільки про одне, проблеми в галузі стають максимально гостро і від швидкості та якості їх вирішення зараз на пряму залежить доля цього самобутнього сегменту економіки.

Нелегальні обшуки легальних компаній

Так, останній випадок, який я відверто не зрозумів, це проведення серії обшуків у цілого ряду легальних B2B-компаній. Ці компанії забезпечують роботу азартного компоненту, а не організовують і проводять саму гру, а це, погодьтесь, “дві великі різниці”, як кажуть в Одесі.

Тобто, це піонери легального гемблінгу в Україні, які повірили державі, що вона буде підтримувати та створювати сприятливі умови для розвитку саме легального гемблінгу! І коли з боку силовиків бачиш подібне стратегічне нерозуміння ситуації, то починаєш сумніватися, або у фаховій компетенції деяких конкретних силовиків, або в тому, чи справді ці люди працюють на інтереси держави… 

І дійсно, набагато легше “кошмарити” той бізнес, який не ховається, а працює “в білу”. Адже, його не потрібно вишукувати, а лише тільки зайти на офіційний сайт і там є абсолютно вся інформація про легального надавача відповідних послуг: всі реквізити компаній, юридичні адреси, П.І.Б. директорів, контактні телефони, тощо. 

От вам і математика виходить, хто легальний і працює офіційно – набагато легше прийти і шукати юридичні колізії в рамках кримінальних проваджень, фактично блокуючи роботу, аніж боротися з шаленим напливом нелегалів, як в онлайн, так і офлайн сегменті. На превеликий жаль, такі реалії. Дуже ґрунтовно та професійно цю ситуацію розібрали аналітики Ukrainian Gambling Council і опублікували у себе на сайті (https://www.uagc.org.ua/post/statement-of-the-head-of-the-ukrainian-gambling-council-about-systemic-pressure ), чим мені і вам допомогли у розборі цього досить складного та не лінійного кейсу.

Висновок

Процитую тут ключовий момент, який був у цьому дописі:

“Минулого тижня відбулись безпрецедентні обшуки серед легальних компаній, які працюють у сфері азартних ігор. Атакували дуже багато B2B-компаній, які, насправді, забезпечують діяльність азартного сегменту, а не організовують і проводять саму гру. Однак різні правоохоронні структури чомусь звинувачують ці компанії в організації азартних ігор, хоча згідно з ліцензією вони не можуть цього робити і не роблять.

 Особливо «цікавими» є, наприклад, висновки або результати різних актів від податкової, коли через неоднозначне тлумачення термінів, наприклад, податок на Gross Gaming Revenue (GGR, валовий ігровий дохід), йде неправильний його обрахунок, теж стосується вираховування виграшів гравців.

У законодавстві досі немає остаточної визначеності щодо гемблінгової термінології, але замість того, щоб забезпечити цю визначеність і піти на діалог із бізнесом, державні органи навпаки трактують все так, як їм це вигідно. Тож, склалася ситуація, коли поодинокі атаки на гральний бізнес перетворились на систему.”

Якщо бізнес працює повністю в “білу”, як суб’єкти легального гемблінгу, зазвичай, для правоохоронців та контролерів, така “заморська тваринка”, є не зрозумілою… А якщо вона є незрозумілою, її потрібно привести до формату “зрозумілості” через постійний тиск та не можливість легально працювати. Чи це нормально, звичайно ні. Але в цій ситуації винні не тільки контролери та правоохоронці, а, перш за все, депутати (суб’єкти законодавчої ініціативи), які не можуть довести законодавство про легальний гемблінг до логічного завершення, прибравши колізії та можливості для двояких трактувань законодавства, чим успішно і користуються різного розу маніпулятори, яким легальний гральний бізнес в Україні не потрібен і “як кістка в горлі”… Тінь, це те, що фінансово вигідно корупціонерам та рашистам, які, як бачимо, гарно ладять між собою, а ми чомусь зазвичай стоїмо на місці, замість того щоб бігти і виправляти ситуацію докорінно.

Рецепт для вирішення проблем

Перший базовий рецепт, що потрібно зробити, це — відновити нормальний діалог між державою та бізнесом на паритетних засадах, менше “силового тиску” і більш ефективної боротьби з нелегалами, в тому числі “лотерейниками”. А також, не забувати про обіцяні зміни до Податкового кодексу України (законопроект № 2713-д) та створення державної єдиної системи онлайн-моніторингу (ДСОМ), яку так давно обіцяли, але віз і нині там.

Резюмуючи, потрібно відзначити, що такі кострубаті дії з боку правоохоронців точно негативно впливають на інвестиційний фон України і боюся, що якщо продовжувати в такому ж дусі, то випадоки залучення іноземного інвестора у вітчизняний гральний бізнес, будуть скоріше виключення, а ніж сталою практикою… І в кращому випадку інвест-активність почне відновлюватись уже після війни, якщо до того часу не знищать легальний гемблінг остаточно…

Цитата автора сайту: “поодинокі атаки на гральний бізнес перетворились на систему”

Висновок автора сайту: проблеми в галузі стають максимально гостро і від швидкості та якості їх вирішення зараз на пряму залежить доля цього самобутнього сегменту економіки.

26 Replies to “Зростає тиск на легальний гемблінг: огляд ситуації в Україні”

 • Snake Eyes says:

  Законодавство щодо гемблінгу в Україні постійно змінюється, що створює невпевненість для індустрії. Важливо слідкувати за оновленнями та адаптуватися до нових умов.

 • pink nightmare says:

  Легальний гемблінг в Україні знову опинився під тиском. Ситуація стає все складнішою для гравців і операторів.

 • Coma Stalk says:

  Україна стикається з тиском на легальний гемблінг. Це важлива проблема, яка потребує уваги та розв’язання.

 • Feral Filly says:

  Законодавство про гемблінг в Україні постійно змінюється, що створює невпевненість для бізнесу і гравців. Необхідно стабільність і чіткі правила.

 • Waylay Dave says:

  Законодавство про гемблінг в Україні постійно змінюється, що створює нестабільність для гравців та операторів. Необхідно виробити стабільні правила для розвитку цієї галузі.

 • Queen Bee says:

  Знову зростає тиск на легальний гемблінг в Україні. Важливо враховувати всі аспекти цієї ситуації для забезпечення безпеки гравців.

 • Whipsaw says:

  Легальний гемблінг ускладнюється в Україні. Намагаємося знайти оптимальні рішення для розвитку цієї галузі в країні.

 • DARK HQ says:

  Законодавство про гемблінг у нас в Україні постійно змінюється, що створює додаткові виклики для легальних операторів.

 • Emerald Goddess says:

  Законодавство ускладнює роботу легальних гемблінг операторів в Україні. Потрібно швидко вирішувати цю проблему для збереження індустрії.

 • Fist Wizard says:

  Легальний гемблінг в Україні знову під загрозою. Необхідно уважно стежити за ситуацією і дотримуватися законодавства.

 • Trash says:

  Легальний гемблінг ускладнений в Україні. Нові закони тиснуть на індустрію. Важко працювати в таких умовах.

 • devil blade says:

  Легальний гемблінг в Україні стає все більш під прицілом. Потрібно уважно вивчити ситуацію і вжити відповідних заходів.

 • The Beekeeper says:

  Законодавство про гемблінг в Україні стає все більш жорстким, що створює тиск на легальний гемблінг. Регулювання цієї сфери стає все складніше.

 • Sexual Chocolate says:

  Легальний гемблінг в Україні знову стає об’єктом тиску. Важливо дотримуватися законодавства для збереження цієї галузі в країні.

 • Pepper Mouse says:

  Зростає тиск на легальний гемблінг в Україні. Влада ускладнює умови для розвитку цієї галузі, що може вплинути на її подальший розвиток.

 • Slinger says:

  Законодавство по гемблінгу в Україні постійно змінюється, що ставить під загрозу розвиток легального гемблінгу в країні.

 • VPR says:

  Легальний гемблінг ускладнюється в Україні. Необхідно враховувати законодавство та зміни в регулюванні цієї сфери.

 • Flashpoint says:

  Зростає тиск на легальний гемблінг в Україні. Влада вживає заходів для регулювання галузі. Важливо забезпечити безпеку гравців.

 • rocky highway says:

  Законодавство про гемблінг в Україні постійно змінюється, що створює додатковий тиск на гравців та операторів. Необхідно внести ясні правила для регулювання цієї сфери.

 • thepunisher says:

  Український гемблінг знову на межі. Необхідно збалансувати інтереси гравців, операторів та держави для успішного розвитку ринку.

 • Frosty says:

  Легальний гемблінг ускладнюється в Україні. Тиск зростає. Необхідно вирішувати проблеми для забезпечення безпеки гравців.

 • vpr says:

  Законодавство про гемблінг у нас все ще не визначене, але тиск на легальний гемблінг зростає. Важливо враховувати всі ризики і переваги цієї галузі.

 • HedgeH0g2 says:

  Легальний гемблінг ускладнюється в Україні. Тиск зростає. Необхідно уважно вивчати ситуацію і шукати оптимальні рішення.

 • Marshmallow says:

  Законодавство стає суворіше, оператори готуються до нових вимог. Легальний гемблінг в Україні потребує уваги та адаптації.

 • High Heel Goddess says:

  Легальний гемблінг ускладнюється в Україні через тиск. Необхідно шукати рішення для забезпечення безпеки гравців і контролю за галуззю.

 • natural mess says:

  Легальний гемблінг ускладнюється в Україні через тиск. Важливо зберігати законність і контроль над гемблінгом для захисту гравців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини